25 / 06 / 2022

Mega kent konut projeleri

Mega kent konut projeleri

AK Parti döneminde İstanbul, Ankara ve İzmir yatırımlardan büyük pay aldı. 16 yılda 3 büyük şehre yapılan yatırımların toplamı 417 milyar TL olarak belirtildi. Bu 3 mega kentte Türkiye nüfusunun yaklaşık dörtte biri yaşıyor.

2022 Mayıs'ta 122 bin 768 konut satıldı!

Türkiye genelinde konut satışları Mayıs'ta bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 107,5 arttı ve 122 bin 768 oldu. Konut satışlarında mega kent İstanbul 22 bin 148 konut satışı ve yüzde 18,0 ile en yüksek paya sahip oldu.

Mega kent İstanbul'daki 600 bin konut için güçlendirme çağrısı!

Deprem Güçlendirme Derneği Başkanı Sinan Türkkan mega kent İstanbul'daki 600 bin konut için güçlendirme çağrısı yaptı. İşte Sinan Türkkan'ın konuyla ilgili açıklamaları...

Ofis fiyatları düşüyor! Mega kent İstanbul'da 2,5 milyon metrekare ofis binası kullanılmayı bekliyor!

EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, mega kent İstanbul'daki ofis alanları ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Yazıcı, 2,5 milyon metrekare ofis alanının sahibini beklediğini söyledi.

İstanbul'a 2 yeni millet bahçesi daha geliyor! Projeler için düğmeye basıldı!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, İstanbul'daki 2 yeni millet bahçesi için düğmeye bastı. İşte mega kent İstanbul'da hayata geçirilecek olan o projeler...

İstanbul'da 6.500 konutluk dev kentsel dönüşüm start aldı! Mega kent için tarihi gün!

Mega kent İstanbul'un Eyüpsultan ilçesinde toplamda 6 bin 500 konutu ilgilendiren kentsel dönüşüm projesi için düğmeye basıldı. İşte Eyüpsultan kentsel dönüşüm projesi ile ilgili merak edilen detaylar...

Hava Kent Konut Yapı Kooperatifi yeni konut yatırımlarını hızlandırdı!

Hava Kent Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çavuş, şirketin yeni yatırımlarıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

TOKİ İstanbul projesi için düğmeye bastı! Resmen açıklandı!

Yeni yatırımlar için düğmeye basan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, mega kent İstanbul'da 405 dükkan inşa edecek. İşte detaylar...

TOKİ, yurt dışında yaşayan vatandaşları ev sahibi yapacak!

Yeni yatırımlar için düğmeye basan Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları için mega kent İstanbul'da 420 yeni konut inşa edecek.

İstanbul'un bu ilçelerinde yaşayanlara müjde! Resmen açıklandı!

Kişi başına düşen yeşil alan miktarını artırmak için düğmeye basan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, mega kent İstanbul'da 3 yeni milllet bahçesi inşa edecek.

TOKİ'den İstanbul'a 1.229 yeni konut geliyor!

Yeni projeler için düğmeye basan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, mega kent İstanbul'da 1.229 yeni konut inşa edecek.

İstanbul'a 2 yeni millet bahçesi geliyor!

Kişi başına düşen yeşil alan miktarını artırmak için düğmeye basan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, mega kent İstanbul'da 2 yeni milllet bahçesi inşa edecek.

CVS Hava Kent Konut Yapı, 144 konutu sahiplerine teslim etti!

CVS Hava Kent Konut Yapı, ilk etap konutlarının teslimatlarını yaptı. Projeden 1000 lira taksitle ev sahibi olunabiliyordu...

Mega kentte konut fiyatları zirvede!

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisiyle beraber özellikle İstanbul'da konut fiyatları ve kiralar cep yakıyor... 

Mega kent konut projeleri Haberi

Mega kent konut projeleri

Yaparsa Yine AK Parti Yapar’ sloganıyla 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Parlamento seçimleri için sahaya çıkan AK Parti, 16 yıllık iktidarı sürecinde hayata geçirdiği projeleri en önemli referans olarak gösteriyor. 

Akşam Gazetesi'nden Osman Nuri Cerit'in haberine göre 81 ilin tümüne yatırımlar yapan AK Parti, nüfusları her yıl katlanarak artan İstanbul, Ankara ve İzmir’de ise toplam 417 milyar TL’lik yatırım gerçekleştirdi.

EN GÖZDE ŞEHİRLER 

Yaklaşık 15 milyon kişinin yaşadığı İstanbul’a 235.44 milyar, 5.4 milyon kişinin yaşadığı Ankara’ya 115.61 milyar ve 4.2 milyon kişinin yaşadığı İzmir’e ise 65.92 milyar TL yatırım yapıldı. 

3 KÖPRÜ YAPILDI, 3. HAVALİMANI YOLDA 

16 yıllık süreçte İstanbul’a 3 köprü inşa edildi. Kentin iki yakası denizin dibinden birbirine bağlandı. Avrasya Tüneli’nin tamamlanması ile birkikte Avrupa ve Asya Yakaları, Marmaray’dan sonra ikinci kez denizin...