mersin gayrimenkul

mersin gayrimenkul

Gayrimenkul fiyatlarındaki artıştan, ılıman iklimi ve büyük kentlere göre ucuz yaşam nedeniyle rağbet gören Mersin de nasibini aldı. Kentte, yüzde 50 dolaylarında konut fazlası olduğu belirtilmesine rağmen hem inşaat sektörü hızlandı hem de fiyatlar ikiye

Mersin'de konuta yoğun talep! Fiyatlar yüzde 12 arttı!

Mersin'in incisi Erdemli'de gayrimenkul piyasası çok hareketli. Ekonomik tatilin cazibe merkezlerinden biri olan ilçe yerli turist akını yaşıyor. Yatırımlık yazlık almak ya da sahil beldesine yerleşmek isteyenlerin sayısındaki artış dikkat çekiyor...

Mersin'de 23.8 milyon TL'ye satılık gayrimenkul!

Mersin İli Silifke Belediye Başkanlığı, Mersin Kurtuluş'ta yer alan gayrimenkulü 23 milyon 850 bin TL bedelle satışa çıkardı.

Mersin Mezitli'de 4.9 milyon TL'ye satılık 4 gayrimenkul!

Mezitli Belediye Başkanlığı, Mersin Mezitli'de yer alan 4 adet gayrimenkulü 4 milyon 939 bin 358 TL bedelle satışa çıkardı.

Mersin'de 20.6 milyon TL'ye satılık gayrimenkul!

Mersin İli Silifke Belediye Başkanlığı, Mersin Silifke Kurtuluş'ta yer alan gayrimenkulü 20 milyon 600 bin TL bedelle satışa çıkardı.

Mersin'de 6.8 milyon TL'ye icradan satılık gayrimenkul!

Mersin 7.İcra Dairesi, Mersin İli, Akdeniz İlçesi, Yaka Mahallesi'ndeki 131 Ada, 3 Parselde kayıtlı benzin, mazot, LPG ve Servis İstasyonu niteliğindeki gayrimenkulü  6 milyon 800 bin 4 TL'ye icradan satıyor...

Mersin'de 7.9 milyon TL'ye icradan satılık arsa!

Mersin İli, Yenişehir İlçesi, Menteş Mahallesi'nde yer alan arsa vasıflı gayrimenkul 7 milyon 997 bin 496 TL bedel ile icradan satışa çıkarıldı. Satışa konu olan arsa için birinci satış günü 15 Şubat 2019 olarak belirlendi. 

Mersin Toroslar'da 5.6 milyon TL'ye icradan satılık gayrimenkul!

Mersin İli, Toroslar İlçesi, Çavuşlu Mahallesi'nde yer alan gayrimenkul 5 milyon 684 bin 987 TL bedel ile icradan satışa çıkarıldı. Satışa konu olan gayrimenkulün birinci satış günü 28 Ocak 2019 olarak belirlendi. 

Mersin'de 8.6 milyon TL'ye icradan satılık otel!

Mersin İli, Akdeniz İlçesi, İhsaniye Mahallesi'nde yer alan otel vasıflı gayrimenkul 7 milyon 640 bin TL bedel ile icradan satışa çıkarıldı. 

Mersin'de 4.7 milyon TL'ye icradan satılık akaryakıt istasyonu!

Mersin İli, Tarsus ilçesi, Fevziçakmak Mahallesi'nde yer alan akaryakıt istasyonu vasıflı gayrimenkul 4 milyon 767 bin 270 TL bedel ile icradan satışa çıkarıldı. 

Mersin Athena Residence'ta 1+1'ler 235 bin TL'ye!

Sağlık, inşaat, turizm, gayrimenkul, tarım, enerji ve teknoloji alanlarında hizmet veren Şekerlisoy Şirketler Topluluğu, Mersin Erdemli'de yeni proje inşa etti. Athena Residence projesinde daire fiyatları 235 bin TL'den başlıyor.

Mersin'de 9.7 milyon TL'ye icradan satılık 2 gayrimenkul!

Mersin İli, Akdeniz İlçesi, Kiremithane Mahallesi'nde yer alan 2 adet gayrimenkul toplamda 9 milyon 707 bin 282 TL bedel ile icradan satışa çıkarıldı.

Mersin'de 4.3 milyon TL'ye icradan satılık 2 gayrimenkul!

Mersin İli, Toroslar İlçesi ve Yenişehir İlçesi'nde yer alan 2 adet gayrimenkul toplamda 4 milyon 320 bin TL bedel ile icradan satışa sunuldu.

Mersin'de 3.3 milyon TL'ye icradan satılık 4 gayrimenkul!

Mersin İli, Silifke İlçesi, Esenbel Mahallesi'nde yer alan 4 adet gayrimenkul toplamda 3 milyon 326 bin 898 TL bedel ile icradan satışa çıkarıldı. 

mersin gayrimenkul

mersin gayrimenkul mersin gayrimenkul

Mersin Tüm Emlakçılar Esnaf Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli, daire fiyatlandırılması yapılırken konutun bulunduğu semtin, dairenin konumunun, iç döşemesinin durumu gibi bir çok faktörün etkili olduğuna söyledi. Mersin'e olan rağbetin konut fiyatlarını yükselttiğini, uluslararası marketler ve inşat firmalarının arazi arayışının devam ettiğini belirten Madenli şunları söyledi:

'Mersin'in sıcak denizi ilgiyi artırıyor. Dünyanın gözü Mersin'de. Ilıman iklimi, özellikle sebze ve meyve fiyatlarının ucuz oluşu da bu kenti cazip hale getiriyor. Mersin'de 16 yılda konut sayısında yüzde 215 artış var. Şu an 187 bini sahil kesiminde kentte 460 bin konut olduğu tahmin ediliyor. Bu rakam nüfusa göre hesaplandığında Türkiye ortalamasının üzerinde. Kentte geçen yıl 3 oda 1 salon bir apartman dairesine 18- 20 bin YTL'ye sahip olunabilinirken, bu yıl aynı özellikte...