moodys konut raporu

moodys konut raporu

Moody's Kıdemli Başkan Yardımcısı Jose de Leon "Türkiye'de konut fiyatlarındaki artışın uzun süre devam etmesi pek olası değil." açıklamasında bulundu.

TOKİ 5 ildeki 3 bin 500 konut için zemin etüt raporu hazırlatacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Ordu, Samsun, Sinop, Çorum, Amasya İllerinde hayata geçirilecek 3 bin 500 Adet Toplu Konut Projesi için Zemin Etüt Raporu Hazırlanması Hizmet Alımı İşi ihale edecek.

TOKİ Bursa'daki 3 bin 200 konut için zemin etüt raporu hazırlatacak!

Bursa İli Genelinde Yapılacak 3200 Toplu Konut Projesi için Zemin Etüt Raporu Hazırlanması Hizmet Alımı İşi ihalesi 11 Şubat 2020 tarihinde yapılacak.

TOKİ Şanlıurfa'daki 2 bin konut için zemin etüt raporu hazırlatacak!

Şanlıurfa İli Akçakale İlçesi Atatürk Mahallesi ve Diyarbakır İli Yenişehir İlçesi Üçkuyu Mahallesinde Yapılacak 2000 Konutluk Toplu Konut Projesi için Zemin Etüt Raporu Hazırlanması Hizmet Alımı İşi ihalesi 11 Şubat 2020 tarihinde saat 10:30'da gerçekleştirilecek.

Kiler GYO WestaLife AVM ve Konut 2019 yıl sonu değerleme raporu!

Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Zonguldak İli Merkez İlçesi WestaLife Alışveriş Merkezi ve Konut Yıl Sonu Değerleme Raporu'nu yayınladı...

Emlak Konut GYO Ayazma 1. Etap 2019 yıl sonu değerleme raporu!

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Ayazma Emlak Konutları 1. Etap projesi 6 Adet bağımsız bölüm ile ilgili olarak hazırlatılan Gayrimenkul Değerleme Raporu'nu yayınladı...

Konut kredisi ekspertiz raporu itiraz!

Konut kredisi ekspertiz raporu, gayrimenkulün değer tespiti için banka tarafından isteniyor. Eğer banka rapor sonucunda yüklü miktarda ücret istiyorsa itiraz hakkı bulunuyor.

Emlak Konut Ispartakule Evleri-2 2019 yıl sonu değerleme raporu!

Emlak Konut tarafından Emlak Konut Ispartakule Evleri 1. Etap 2. Kısım projesi ile ilgili hazırlatılan 2019 yıl sonu gayrimenkul değerleme raporu yayınlandı.

Emlak Konut Ispartakule Evleri-1 2019 yıl sonu değerleme raporu!

Emlak Konut tarafından Emlak Konut Ispartakule Evleri 1. Etap projesi ile ilgili hazırlatılan 2019 yıl sonu gayrimenkul değerleme raporu yayınlandı.

6 maddede GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi Ekim 2019 Raporu!

Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği Yeni Konut Fiyat Endeksi'nin Ekim 2019 Raporu'nu yayınladı... 

Emlak Konut Cide parseli 2019 yıl sonu gayrimenkul değerleme raporu!

Emlak Konut GYO Kastamonu İli, Cide İlçesi, Doğankaya Mevkii' nde yer alan 1 adet parsel için hazırlatılan 2019 yıl sonu gayrimenkul değerleme raporu yayınlandı....

Emlak Konut Samsun Canik parselleri değerleme raporu!

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından Samsun Canik parselleri ile ilgili olarak hazırlatılan değerleme raporu yayınlandı...

Emlak Konut Başakşehir Evleri 2. Etap değerleme raporu!

Emlak Konut Başakşehir Evleri 2. Etap projesi kapsamında yer alan 1 adet bağımsız bölüm için hazırlatılan gayrimenkul değerleme raporu yayınlandı...

Emlak Konut Göl Panorama değerleme raporu!

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Göl Panorama projesi 58 adet bağımsız bölüm için hazırlatılan gayrimenkul değerleme raporu yayımlandı...

moodys konut raporu Haberi

moodys konut raporu

Türkiye'deki konut fiyatları artışının sürdürülebilir olmadığını belirten kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, piyasanın yumuşak bir iniş yapacağı ihtimalini de paylaştı. 


Moody's tarafından yayımlanan raporda piyasa dinamikleri ve yasal düzenlemeler sayesinde ekonomide konut piyasası kaynaklı bir yavaşlamanın önüne geçileceğine dikkat çekildi.


Raporda, Moody's Kıdemli Başkan Yardımcısı Jose de Leon'un "Türkiye'de konut fiyatlarındaki artışın uzun süre devam etmesi pek olası değil. Fiyatlar istikrar kazandığında veya gerilediğinde ise bankaların sağlıklı kredi verme alışkanlıkları ve makro ihtiyati tedbirler sayesinde piyasanın yumuşak bir iniş yaşayacağını düşünüyoruz" denildi.


Raporda nüfus dinamikleri ve konut kredilerinin toplam kredilerde payının düşük olması nedeniyle Türkiye'de konut fiyatları kaynaklı kriz olasılığının ABD veya İspanya'dakinden daha düşük olduğu ifade edildi.    


Moody's, konut kredilerinin Türkiye'deki "en güvenilir" kredi tiplerinden biri olduğunu belirterek, bu kredilere dayanan...