muğla termik santral tepki imza

muğla termik santral tepki imza

Posta Gazetesi Bodrum ekinin bugünkü sayısında yer alan habere göre; Muğla'ya yapılması planlanan dördüncü termik santrale tepki olarak başlatılan kampanyada 22 bin imza toplandı. İmzalar bakanlıklara gönderilecek...

Eskişehir termik santral ihalesi iptal edildi!

Eskişehir Alpu ilçesindeki tarım arazilerinin üzerine kurulması planlanan kömürlü termik santrale ilişkin açıklanan ihale şartnamesi iptal oldu. 

Silivri'de termik santral protestosu!

Silivri Çevre Derneği öncülüğünde Termik Santrale Hayır demek amacıyla kurulan serbest kürsüde konuşan Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar: “Kararın yeniden gözden geçirilmesini istiyoruz” dedi.

Silivri'de termik santral projesine tepki!

Silivri'de yapılması planlanan termik santral projesine karşı etkinlik düzenlendi. Termik santral yerine güneş enerjisine yönelmek gerektiğini belirtildi.

İZDEMİR Termik Santrali'nin ÇED raporu iptal edildi!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından İZDEMİR'in termik santral projesi için 7 yıl önce verilen ÇED olumlu raporunu İzmir 2. İdare Mahkemesi iptal etti.

İzmir Aliağa'daki termik santralin ÇED onayı hukuka aykırı mı?

Yöre halkının tepkiyle karşıladığı ve iptali için mücadele ettiği İzmir Aliağa'daki termik santral için Bakanlığın verdiği 'ÇED olumlu' kararı mahkeme tarafından hukuka aykırı bulundu

Bartın'da termik santral için çevre düzeni planları değişti!

Bartın'ın tarihi ve turistik, ilçesi Amasrada kurulması planlanan termik santral ve ek projelerinin gerçekleştirilmesi için değişiklik yapıldı.

SOCAR, Aliağa'daki termik santral yatırımından vazgeçti!

SOCAR'ın, İzmir Aliağa’da yapmayı planladığı kömürlü termik santrali yatırımını gerçekleştirmeyeceği iddia edildi.

Amasra'da termik santral onayı yargıya taşınıyor!

'Bartın Platformu', tarihi ve turistik ilçe Amasra'da kurulması planlanan termik santralle ilgili verilen 'Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Olumlu' kararının iptali için yargıya başvurma kararı aldı.

Amasra Termik Santral projesi 11 bin kişiyi iş sahibi yapacak!

Bartın'ın tarihi ve turistik ilçesi Amasra'ya ilk termik santral projesini yapmaya hazırlanan şirketten yapılan açıklamada, çevreye, doğaya ve insan sağlığına duyarlı bir enerji santrali inşa edileceği belirtildi.

Amasra Termik Santrali'ne Çed olumlu kararı verildi!

Amasra’da kurulması planlanan termik santral için gerekli ÇED raporları, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylandı.

Kahramanmaraş Elbistan Termik Santrali için ikinci ÇED kararı!

Diler Elektrik Şirketi tarafından, Elbistan’a bağlı Akbayır Mahallesi’nde kurulması planlanan 400 MW gücündeki termik santral için yeniden ÇED süreci başlatıldı. ÇED Süreci kapsamında Akbayır Termik Santrali için herhangi bir kanuni engel kalmadığı ifade edildi.

Bursa Kömürlü Termik Santral projesinin ikinci ÇED kararı onaylandı!

Bursa şehir merkezinde kurulmak istenen kömürlü termik santral projesinin ikinci ÇED olumlu kararı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca onaylandı. Bunu üzerine halk ve sivil toplum kuruluşları tepki gösterdi.

URTİM dev projelerde yer alıyor!

Kalıp ve iskele sistemlerindeki 36 yıllık tecrübesiyle yapı sektörünün en köklü firmalarından olan URTİM, Türkiye ve dünyada havalimanı, stadyum, rafineri, termik santral, konut gibi birçok projede hız kesmeden yer almaya devam ediyor.

muğla termik santral tepki imza

muğla termik santral tepki imza muğla termik santral tepki imza

İmzalar beş ayrı bakanlığa gönderilecek 

Muğla'ya yapılacak olan dördüncü termik santrale tepki amaçlı başlatılan kampanyada toplanan 22 bin imza beş ayrı bakanlığa yollanacak. Karaçalı is ar Gönüllüleri tarafından başlatılan kampanyada imzaların. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına gönderileceği açıklandı. Arasta Park'ta düzenlenen basın açıklamasında "Turizm yapalım derken bindiğimiz dalı kesiyoruz" ifadesi kullanıldı. Toplantıya, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat. Yalıkavak Belediye Başkanı Mustafa Saruhan. Muğla Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Musa Gökbel, Milas Belediye Başkan aday adayı Barış Saylak ve çok sayıda vatandaş katıldı. Mustafa Saruhan. tamamen doğal enerjiye yönelmenin faydalı olacağını belirtti; "Turizm açısından da rüzgar ve güneş enerjisi projelerine yönelmeliyiz" dedi. 


Milas Belediye Başkanı...