24 / 05 / 2022

oteller el değiştirecek mi

oteller el değiştirecek mi

Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, "Bir iki yıl kazanç kötü olabilir. Ama otel orada duruyor. Eğer siz turizmcileri desteklemezsiniz, maalesef bu oteller üç otuz paralara, çok düşük paralara kendi yatırımcısının dışındakilerin ellerine geçebilir" dedi.

Oto alım satımında işler artık tersten yürüyecek! Geçen ay hızlı el değiştiren marka belli oldu

Otomotiv çağa ayak uydurmakta en çabuk davranan sektörlerin başında geliyor. Pazar payı 8 sene içinde 722 milyar doları aşacak. İkinci el piyasada dijital ortamda bir araç 29 günde el değiştiriyor. İşte ikinci elde en hızlı el değiştiren model ve satışlarda izlenecek yeni yöntem!..

Kanal İstanbul güzergahında, 9 senede 26.7 milyon metrekare arsa el değiştirdi!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) rakamlarına göre, Kanal İstanbul güzergahında, 9 senede toplamda 26.7 milyon metrekareye ulaşan arsanın el değiştirdiği belirtiliyor. 

AVM'lerde el değiştirmeler başlayacak!

Salgın döneminde markalara destek için AVM yatırımcısının elini taşın altına koyduğunu belirten Hüseyin Altaş, AVM’lerde el değiştirmelerin yaşanacağını aktardı. 

Yüzlerce satılık otel var, el değiştirme yok!

BDO Danışmanlık'tan Mehmet Önkal, turizm sektöründeki Kovid-19 etkisine ilişkin, "Piyasada yüzlerce satılık otel var. Bu otelleri almak isteyenler de oluyor. Ancak oteller el değiştirmiyor. Otel sahipleri mallarının çok kıymetli olduğunu düşünüyor" dedi.

Oteller banka takibinde! El değiştirmeler başlayabilir!

Salgının vurduğu sektörlerden olan turizmde kredi borçları artıyor. Bankalar, geçen yıl kredi borcu yüzde 17 artarak 6,7 milyar dolara ulaşan Antalya’daki otelleri takibe aldı. Sektör ise kredilerde yeniden yapılandırma istiyor. Yoksa otellerin el değiştirebileceği ifade ediliyor.

Türkiye'de konut satış süreleri düşüyor! Konutlar 37 günde el değiştiriyor!

sahibinden Ağustos Ayı Emlak Endeksini yayımladı. Endekse göre, konut satış süresi hızla düşüyor, Türkiye’de konutlar ortalama 37 günde el değiştiriyor.

Temmuz ayında evler daha hızlı el değiştirmeye başladı!

Sahibindencom'un Temmuz Ayı Emlak Endeksi sonuçlarına göre, Türkiye geneli ve üç büyükşehirde satılık konut fiyatları yükselirken, konutlar daha çabuk el değiştiriyor. 

Gayrimenkul el değiştirme hızı en yüksek şehir İstanbul oldu!

GABORAS’ın öncülüğünde yapılan ve Türkiye’de ticarete konu olan gayrimenkullerin el değiştirme hızını ölçen ‘Gayrimenkul Döngü Hızı’ çalışmasının sonuçları yayınlandı. Bu çalışmada gayrimenkul el değiştirme hızı en yüksek şehir olarak karşımıza 18 yıl ile İstanbul oldu.

Galata Kulesi'nin el değiştirme hikayesi!

Galata Kulesi’nin işletmesinin İBB'den alınıp ihaleye açılacak olması tartışılıyor. Peki ya olayın arka planı, iç yüzü ne? İşte Galata Kulesi'nin el değiştirme hikayesi... 

Şehirlerin kaderini değiştirecek inşaatlar için yeni kanun teklifi!

Şehirlerin kaderini değiştirecek düzenlemeler teklifi ile ilgili olarak AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, ''Yüksek binalar yapılamayacak, kaçak binalara ceza artacak'' diye konuştu...

DAP Yapı 200 şirket aracını yerli otomobille değiştirecek!

DAP Yapı, sektörde örnek bir atılımı hayata geçiriyor. Türk ekonomisine sunduğu desteği, görkemli bir törenle tanıtılan yerli otomobil ile devam edecek DAP Yapı, 200 adet şirket aracını değiştirecek.

Evinizin havasını değiştirecek pencere önü dekorasyon fikirleri!

Ev dekorasyonunda bütünleyici bir parçalardan biri pencere önü dekorasyonudur. İşte evinizin havasını tamamen değiştirecek pencere önü için dekorasyon fikirleri...

Erzurum’da 6 yılda 44 bin 963 konut el değiştirdi!

Erzurum’da 2013-2018 yıllarını kapsayan 6 senelik dönemde 44 bin 963 konut el değiştirdi.

oteller el değiştirecek mi Haberi

oteller el değiştirecek mi

Kurdaki hızlı artış sebebiyle aşırı ucuzlayan Türk şirketlerine dışarıdan yoğun talep gelebileceğine dikkat çekilirken, Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, turistik otellerin yabancıların eline geçebileceğine ilişkin uyarılarda bulundu.

Sözcü Gazetesi'nden Erdoğan Süzer'in haberine göre; Hakan Ateş, Kovid-19 salgını sebebiyle kar edemeyen otellere yeterli destek sağlanmaması durumunda, bunların ‘üç otuz paraya' yabancıların eline geçebileceğine dikkat çekti. Ateş, “O oteller Türkiye'nin adeta petrolü gibi. Neden bizim milli turizmimiz kendi firmalarımızın elinde kalmasın? Niçin yabancıların eline geçsin? Ülkeye döviz kazandıran bu oteller sıradan bir bina gibi görüldüğü için yeterli kredi alamıyor” diye konuştu.

TERCİHİM BU YÖNDE

Basın mensuplarına açıklamalar yapan Ateş, Denizbank olarak turizme en çok kredi veren özel banka olduklarının altını çizdi. Turizmin petrolü olmayan Türkiye'ye adeta petrol gibi döviz kazandırdığını vurgulayan Hakan...