Reşat Oyal Kültürparkı buz pisti

Reşat Oyal Kültürparkı buz pisti

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’yı daha yaşanabilir ve sağlıklı hale getirmek amacıyla sürdürdüğü çalışmalar kapsamında Reşat Oyal Kültürparkı’na 12 ay kullanılacak bir buz pateni pisti yapılıyor.

Fatih Reşat Nuri Sahnesi yenileniyor!

İstanbul Şehir Tiyatroları’na bağlı Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nin yenilenmesini sağlayacak imar planı değişikliği süreci tamamlandı.

Reşat Nuri Sahnesi yeniden inşa edilecek!

Fatih’te Bozdoğan kemerlerinin bitişiğinde bulunan Şehir Tiyatroları’na bağlı Reşat Nuri Sahnesi yıkılarak yeniden inşa edilecek. Camdan yapılacak olan tiyatro binası 370 seyirci kapasiteli olacak.

Reşat Nuri Tiyatro sahnesi 2 kat büyüyecek!

"Fatih Reşat Nuri Tiyatrosu Projesi" kapsamında hazırlanan ön proje, İstanbul 1 Numaralı Yenileme Alanları Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından 13 Mayıs 2016 tarihinde onaylandı.

Reşat Nuri Tiyatro sahnesi yenileniyor!

İstanbul Fatih'teki Reşat Nuri Tiyatrosu yenileniyor. Muhsin Ertuğrul tarafından 1960 yılında kurulan Reşat Nuri Tiyatrosu'nun sahnesi, tiyatronun ortasına alınarak "meydan sahnesine" dönüştürülecek.

Bursa Reşat Oyal Kültürparkı’na buz pateni pisti!

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’yı daha yaşanabilir ve sağlıklı hale getirmek amacıyla sürdürdüğü çalışmalar kapsamında Reşat Oyal Kültürparkı’na 12 ay kullanılacak bir buz pateni pisti yapılıyor.

Bursa Reşat Oyal Kültürparkı, nikah sarayına 2017'de kavuşacak!

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Reşat Oyal Kültürparkı’nda, yeni ve modern bir nikah sarayı yapılacağını ve mekanın 2017 yılında hizmet vermeye başlayacağını müjdeledi.

Bursa Reşat Oyal Kültürparkı’na nikah sarayı inşa edilecek!

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Reşat Oyal Kültürparkı’nda, yeni ve modern bir nikah sarayı yapılacağını ve mekanın 2017 yılında hizmet vermeye başlayacağını müjdeledi.

İnegöl Hikmet Şahin Kültürparkı yenileniyor!

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Bütünşehir uygulaması kapsamında ilçelerde başlattığı yeniden imar ve düzenleme çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. İnegöl’de 300 dönümlük alana kurulu olan Hikmet Şahin Kültürparkı, sil baştan düzenleniyor.

Reşat Oktay, Menderes Türel’in projesini eleştirdi!

CHP’li Büyükşehir Meclis Üyesi Reşat Oktay, Menderes Türel’in ‘çılgın projem’ dediği Boğaçay’ı projesinin“cambaza bak” projesi olduğunu iddia ederek, “Burada niyet bir rant yaratma projesidir” dedi

Reşat Nuri Tiyatrosu yenileniyor!

Uzun zamandır kapalı duran Şehir Tiyatroları'na bağlı Reşat Nuri Sahnesi nihayet eri dönüyor. Yenileme işlemi yakında başlayacak. Yenileme projesinde göre sahne, tiyatronun ortasına alınarak 'meydan sahnesi'ne dönüştürülecek.

2002 yılında Reşat Paşa Konağı bankalara devredilmiş!

2002 yılında içinde bulunduğu mali sıkıntıdan çıkmaya çalışan Işıklar Holding, sahibi olduğu Kozyatağı'ndaki Reşat Paşa Konağı'nı Yapı Kredi Bankası'na, konağın selamlık binası ise İş Bankası'na devretmiş.

Reşat Kasap: Teleferik projesinde inşaat aşamasına geçmeyi planlıyoruz!

Rize'nin incisi teleferik projesinde yapım için kamulastırıldı. Söz konusu kamulaştırma sonrasında Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap: Teleferik projesinde inşaat aşamasına geçmeyi planlıyoruz, dedi.

1949 yılında eski piyango binası 350.000 liraya satılacakmış!

Reşat Altın'ın 44 lira olduğu 1949 yılında Sirkeci, Büyük Postane Caddesi'nde bulunan eski piyango binası 350 bin liraya Türk Hava Kurumu tarafından kapalı zarf usulüyle satılacakmış.

Reşat Oyal Kültürparkı buz pisti Haberi

Reşat Oyal Kültürparkı buz pisti


Bursa’yı eserleriyle geleceğe taşıyan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi bürokratlarıyla birlikte Reşat Oyal Kültürparkı’nda incelemelerde bulundu. Başkan Altepe, Bursa’nın yaşanabilir bir kalite ve turizm kenti olması hedefiyle çalışmalarının sürdüğünü ifade ederek, “Şehrimize yeni eserler ve tesisler kazandırmaya gayret ediyoruz. Bursa’nın gözbebeği olan, şehrin kalbinde ve yeni katılan alanlarla birlikte yaklaşık 500 bin metrekareye yaklaşan Kültürpark da kentin en önemli cazibe merkezlerinden biri... Kültürpark’a değer katacak olan projeleri de gerçekleştiriyoruz. Onlardan biri de burada çalışmaları devam eden sentetik buz pateni pistimizdir” dedi.


“Kültürpark’a değer katacak”

Tesis tamamlanınca Kültürpark’ta 12 ay boyunca buz pateni yapılabileceğini söyleyen Başkan Altepe, “Kültürpark’ın tam merkezinde bulunan havuzun, küçük kısmı pek kullanılmıyordu. Köprüyle ayrılan ve atıl vaziyette olan bu alan biraz da sıkıntılıydı. Burayı daha iyi...