Şırnak haberleri

Şırnak haberleri

Şırnak'ta kız yurdunda yangın çıktı. Elelektrik kontağındaki arıza nedeniyle çıktığı bildirilen yangın yurdun güvenlik elemanları ve diğer görevliler tarafından söndürüldü. Dumandan etkilenen 12 öğrenci Şırnak Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Şırnak'ta kömür ocağında göçük meydana geldi!

Şırnak'ta özel bir kömür ocağında meydana gelen göçükte, 1 işçi toprak altında kaldı. Edinilen bilgiye göre, merkeze bağlı Toptepe köyü yakınlarında bulunan 2 nolu özel kömür ocağında göçük meydana geldi.

Şırnak'ta 9 inşaat makinesine zarar verildi!

Şırnak - Van karayolundaki inşaat sahasında bulunan 9 iş makinesinin uçuruma yuvarlandığını bildirildi. Mensupların olaydan sonra bölgeden kaçtıkları belirtilen açıklamada, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü kaydedildi.

Şırnak'ta Meştepe HES Projesi'nin yapılıp işletilmesi için toplantı!

Şırnak İli, Beytüşşebap ilçesi sınırları içerisinde enerji üretimi amaçlı 78,60 MWe/ 84,52 MWm kurulu gücünde Meştepe HES Projesi'nin yapılıp işletilmesi planlanmaktadır. Halkın katılım toplantısı 20 Ağustos 2013'te düzenlenecek...

Şırnak Halkı termik santral projesine tepki verdi!

Şırnak'ta yapılması planlanan termik santral projesi halkın tepkisine yol açtı...

Şırnak İdil'deki hasarlı evlerin yıkımına durdurma kararı!

Şırnak’ın İdil ilçesinde 16 Şubat tarihinde başlayan ve 31 Mart’ta sona eren operasyonun hasarlı evler için verilen yıkım kararıyla ilgili yürütmeyi durdurma kararı çıktı.

Şırnak Cizre'de kira fiyatları yüzde 100 arttı!

Şırnak’ın Cizre ilçesinde sokağa çıkma yasakları sırasında yaşanan çatışmalardan sonra kiralık ev kalmazken mevcut evlerdeki kira fiyatları yüzde 100 artış gösterdi. Operasyon öncesinde 250 lira olan evler şu anda 500 liraya kiracı buluyor.

Şırnak Cizre'de 13 cami yeniden yapılacak!

Şırnak’ın Cizre ilçesinde operasyonlar ve PKK’lı teröristlerin saldırıları sonucu zarar gören 53 camiden 13’ünün yıkılması kararlaştırıldı.

Şırnak İdil'de hasar gören 400 bina yıkılacak!

Şırnak’ın İdil ilçesinde teröristlerin tuzakladığı el yapımı patlayıcıların infilak etmesi ve çatışmalar yüzünden tahrip olan yaklaşık 400 binanın yıkım çalışması sürüyor.

Şırnak Cizre ve İdil'de riskli alan ilan edildi!

Şırnak'ın Cizre ve İdil İlçelerinde bulunan alanların riskli alan ilan edilmesi hakkında karar bugünkü Resmi Gazete'de yayınlandı.

Diyarbakır ve Şırnak'ta acele kamulaştırma kararı!

Diyarbakır ve Şırnak'ta polis güvenlik noktası yapımı amacıyla, belirlenen bazı taşınmazların kamulaştırılması kararı bugün Resmi Gazete'de yayımlandı...

Şırnak İdil'deki hasarlı 600 ev yıkılıyor!

ŞIRNAK'ın İdil İlçesi'nde 16 Şubat tarihinde başlayan ve 31 Mart tarihinde kısmi olarak kaldırılan sokağa çıkma yasağı kapsamında teröristlere yönelik düzenlenen operasyonlarda hasar gören 600 evin yıkımına başlandı.

Şırnak İdil'de hasar gören 600 ev yıkılıyor!

ŞIRNAK’ın İdil İlçesi’nde 16 Şubat tarihinde başlayan ve 31 Mart tarihinde kısmi olarak kaldırılan sokağa çıkma yasağı kapsamında PKK’lı teröristlere yönelik düzenlenen operasyonlarda hasar gören 600 evin yıkımına başlandı.

Şırnak Cudi Dağı Tüneli inşaatında sona gelindi!

Yapımına 2009 yılında başlanan Şırnak-Cizre karayolunun Cudi Dağı bölgesindeki tünel ve viyadük inşası çalışmalarının sonuna gelindi. 1.5 kilometre olan Cudi-2 tünelinde betonlamaya geçildi.

Şırnak İdil'de hasar tespiti ne zaman yapılacak?

Şırnak’ın İdil ilçesinde, PKK’lı teröristleri etkisiz hale getirmek için başlatılan ve 43 gün süren operasyonların ardından evleri harabeye dönen vatandaşlar hasar tespiti yapılmadığı için evlerini onaramadıklarını söyledi.

Şırnak Silopi'de riskli alanlar için acele kamulaştırma!

Şırnak İli, Silopi İlçesinde ilan edilen riskli alan sınırları içerisinde bazı taşınmazların Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından acele kamulaştırılması hakkında karar bugünkü Resmi Gazete'de yayınlandı.

Şırnak'ta bazı bölgeler riskli alan ilan edildi!

Şırnak ilindeki bazı bölgelerin riskli alan ilan edilmesine ilişkin, Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. İşte Şırnak'ta riskli ilan edilen yerler...

Şırnak Doğalgaz Boru Hattı ihalesine 5 teklif geldi!

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ'nin (BOTAŞ) tahmini bedeli 25 milyon dolar olan Şırnak Doğalgaz Boru Hattı inşaat ihalesi için verilen 5 teklif arasında, en düşük rakamı 29 milyon 886 bin dolarla üçlü bir konsorsiyum önerdi.

Şırnak haberleri

Şırnak haberleri Şırnak haberleri


Şırnak'ta bir kız yurdunda çıkan yangında 12 öğrenci dumandan etkilendi. Edinilen bilgiye göre, Cizre Caddesinde Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait kız öğrenci yurdunun giriş katındaki yemekhanede akşam saatlerinde şangın çıktı.


Elelektrik kontağındaki arıza nedeniyle çıktığı bildirilen yangın yurdun güvenlik elemanları ve diğer görevliler tarafından söndürüldü. Dumandan etkilenen 12 öğrenci Şırnak Devlet Hastanesi'ne...