06 / 02 / 2023

spk

spk

Bankacılık hisselerinde yaptıkları yasa dışı işlemler nedeniyle İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlar Şube Müdürlüğü ekiplerince İstanbul, Muğla ve Balıkesir'de yapılan baskılan sonucunda gözaltına alanın 8 kişiden beşi tutuklanarak cezaevine konuldu. Tutuklananlar arasında ünlü bir turizmcinin de

Borsa’da SPK’nın suç duyurusunun ayrıntıları ortaya çıktı!

Borsada işlem bazlı şekilde piyasa dolandırıcılığı yapıldığı iddiaları sebebi ile başlatılan soruşturma kapsamı dahilinde gözaltına alınan sekiz kişinin emniyetteki işlemleri sürerken de SPK'nın şüpheliler hakkında da yapmış olduğu suç duyurularının ayrıntıları ortaya çıktı. İşte detaylar…

Bu hafta tüm gözler bu rakamlarda olacak! Kim kazanacak kim kaybedecek?

Merkez bankalarının faiz kararlarının izlendiği geride bırakılan haftanın ardından, ayın son haftası bu kez açıklanacak verilere odaklanılacak. Yurt içinde kapasite kullanım oranı, hizmet sektörü güven endeksi, reel kesim güven endeksi, ekonomik güven endeksi ve dış ticaret verileri izlenecek.

SPK 10 borçlanma aracı ihracı başvurusuna onay verdi

Sermaye Piyasası Kurulu, İş Yatırım Menkul Değerler de dahil 10 borçlanma aracı ihracı başvurusunu onayladı.

Borsada neler oluyor, yükseliş devam edecek mi?

2 ayda yüzde 110 yükselen bankacılık sektörü hisselerini kimler, nasıl yükseltiyor? Borsa koridorlarında neler konuşuluyor? Küçük yatırımcı ne yapmalı? Yükselen hisseleri kim nasıl satacak, kimler nasıl alacak?

SPK'den temizlik ambalaj ürünleri devinin halka arzına onay

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Koroplast Temizlik Ambalaj Ürünleri Sanayi ve Dış Ticaret AŞ’nin halka arzını onay verdi.

Hükümetten flaş altın adımı! Borsa İstanbul nezdinde 'Emtia Pazarı' kuruldu

Hükümetin yüksek dolar ve enflasyona karşı mücadele için atılacağını açıkladığı adımlara bir yenisi daha eklendi. Sermaye Piyasası Kurulu, 'Borsa İstanbul nezdinde 'Emtia Pazarı' kurulmuş olup, altın sertifikası ihracına ilişkin çalışmalara başlanmıştır' açıklaması yaptı.

İhlas Gayrimenkul sermaye artırımı için SPK'ya başvurdu!

İhlas Gayrimenkul Proje Geliştirme ve Ticaret A.Ş tarafından Kamuoyu Aydınlatma Platformu'nda yapılan yazılı açıklamaya göre İhlas Gayrimenkul sermaye artırımı için SPK'ya başvurdu.

Yeni Gimat GYO'nun esas sözleşmesi tadiline SPK'dan onay!

Yeni Gimat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, esas sözleşmesinin  6. maddesinin tadil metni SPK tarafından onaylandı.

Atakule GYO SPK onaylı esas sözleşme bildirisini yayınladı!

Atakule Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından bugün Kamuoyu Aydınlatma Platformu'nda yapılan yazılı açıklamada Atakule GYO SPK onaylı esas sözleşme bildirisini yayınladı.

Deniz GYO esas sözleşme tadiline ilişkin SPK'ya başvurdu!

Deniz Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda esas sözleşme tadiline ilişkin SPK'ya başvurduğunu açıkladı..

SPK'dan eski Bank Asya yöneticilerine suç duyurusu!

Bank Asya'nın mal varlığının azaltılması nedeniyle aralarında eski Bank Asya yöneticilerinin de yer aldığı 11 kişiye Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından suç duyurusunda bulunuldu.

Deniz GYO esas sözleşme tadili için SPK'ya başvuru yaptı!

Deniz Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı esas sözleşmesinin 3. maddesi ve 6 maddesini içeren değişiklikler için SPK'ya başvuru yaptı.

Deniz GYO esas sözleşme tadili için SPK'ya başvuru yapacak!

Deniz Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı esas sözleşmesinin 3. maddesi ve 6 maddesini içeren değişiklikler için SPK'ya başvuru yapacak.

Sinpaş Yapı'nın Sinpaş GYO'ya devrini SPK onayladı!

Sinpaş Yapı'nın tam bölünme suretiyle sahip olduğu varlık ve yükümlülüklerinin bir bölümünün Sinpaş GYO'ya devri için hazırlanan SPK tarafından onaylandı. 

Halk GYO SPK başvurusu bildirisini yayınladı!

Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. tarafından bugün Kamuoyu Aydınlatma Platformu'nda yapılan açıklamada Halk GYO SPK başvurusu bildirisini yayınladı.

Deniz GYO SPK başvuru bildirisini yayınladı!

Deniz Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından bugün Kamuoyu Aydınlatma Platformu'nda yapılan yazılı açıklamada Deniz GYO SPK başvuru bildirisini yayınladı.

İş GYO ihraç için SPK'ya başvurdu!

İş GYO 400 milyon TL ihraç tavanı kapsamında Türk Lirası cinsinden, yurt içinde, halka arz edilmeksizin nitelikli yatırımcılara satış yöntemiyle tertipler halinde ihraç edilecek borçlanma araçlarına ilişkin SPK'ya başvuruda bulundu.

Akfen GYO Bireysel SPK Raporu'nu yayınladı!

Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Nakit Akış Tablosu, Kar veya Zarar ve Diğer Kapsamlı Gelir Tablosu'nu yayınladı. Akfen GYO 31 Mart 2017 Bireysel SPK Raporu KAP'ta yayınlandı.

İş GYO'dan bedelsiz sermaye artırımına ilişkin SPK onayı açıklaması!

İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda bedelsiz sermaye artırımına ilişkin SPK onayı açıklaması yaptı.

spk Haberi

spk

Borsadaki tarihi manipülasyon operasyonunda tutuklananlardan birinin ünlü turizm sitesi tatilsepeti.com'un sahibi olduğu ortaya çıktı. Sermaye Piyasası Kurulu tarafından hakkında suç duyurusunda bulunan 10 kişiden 8'i gözaltına alınmış, 2 kişinin ise yurtdışında olduğu anlaşılmıştı. Gözaltına alınan 8 kişiden 5'inin ise tutuklandığı bilgisi aktarılmıştı. Tutuklanan 5 kişiden biri ünlü bir turizmci çıktı. Vadeli İşlemler Opsiyon Borsası ve spot piyasada yasadışı işlemler yaparak yüzlerce küçük yatırımcının da zarara uğramasına ve Borsa İstanbul'a duyulan güveni azaltan bu 5 kişiden biri ünlü tatil sitesi Tatilsepeti.com'un  Yönetim Kurulu Başkanı Necip Kaan Karayal olduğu ortaya çıktı.

Paramedya sitesinde yer alan habere göre, borsa operasyonunda tutuklananlar arasında Necip Kaan Karayal’ın olması turizm çevrelerinde şaşkınlık yarattı. Turizm dünyasının yakından tanıdığı Necip Kaan Karayal'ın 2 yıldır borsa ile ilgilendiği ve...