talep konut satışları hangileri

talep konut satışları hangileri

Satılık konut fiyatları Türkiye genelinde son bir yılda yüzde 17.1 arttı. En büyük yükseliş yüzde 21.6 ile İstanbul'da gerçekleşti. 1+1 daireler en fazla talep gören konut tipleri oldu.

Yabancıya konut satışlarında hangi şehirler ilk sırada?

Türkiye'de yabancıya yapılan konut satışları giderek artıyor. İstanbul'dan sonra Antalya yabancıya konut satışında talep gören şehirler arasında yer alıyor.

İnşaat sektörü pandemide dijitalleşti konut satışları yüzde 11 arttı!

TÜİK verilerini derleyen proje veri ve talep bankası YapıRadarcom tarafından yapılan açıklamaya göre inşaat sektöründeki dijitalleşmenin de katkısıyla 2020'de konut satışları bir önceki yıla göre yüzde 11 arttı.

Konut satışlarında gümüş madalyalı Haziran!

'Sudan ucuz' konut kredisi faiz oranları sebebiyle Haziran 2020'deki konut satışı 190 bine ulaştı. Kredili ve ikinci el konuta talep arttı. Peki sıfır konut satışlarında durum ne oldu? İşte detaylar...

Rusya'da konut satışları yüzde 15 düşebilir!

Siberbank Başkan yardımcısı Bessonov, Rusya'da azalan talep sonucunda  konut satışlarının yüzde 15 civarında düşebileceğini dile getirdi.

Konut kredisi kampanyaları sıfır konut satışlarını arttırdı!

2018 Aralık ayında sıfır konut satışları ilk kez ikinci el konut satışlarını geçti. Sıfır konutlarda yaşanan talep artışının ana nedeni sadece sıfır konutlara uygulanan konut kredisi kampanyaları oldu…

Konut satışları yurtiçi üretim ve talebi destekliyor!

Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Yılın ilk çeyreğinde olduğu gibi yurtiçi talep kaynaklı büyüme söz konusudur. Otomotiv, beyaz eşya üretim satışları ile konut satışları yurtiçi üretim ve talebi destekleyen göstergeler olmuştur" dedi.

Makbule Yönel Maya: Konut satışları Haziran'da ivme kaybedecek!

Seçim öncesi beklemeye geçen talep ve kredi faizlerinde yükselişle konut satışları hız kesti. Mart ve Nisan aylarındaki güçlü artış hızı Mayıs'ta ivme kaybetti.

Cazip faiz oranları krediyle konut satışlarını artırdı!

Martta konut satışları yüzde 32.4 artarken en fazla artış yüzde 85.2 ile ‘ipotekli satış’ olarak bilinen kredili satışlarda görüldü. Yaşanan talep patlamasında, cazip konut faizleri ve seçim öncesine çekilen talepler etkili oldu.

Şanlıurfa'da konut satışları düştü!

Şanlıurfa’da konut satışları düştü, piyasadaki hareketlilik yerini belirsiz bir durgunluğa bıraktı. Sektördeki gerileme temel olarak, yeterli talep olmamasına rağmen gereğinden fazla inşaat yapılması, arsa fiyatlarının yüksek olmasına bağlanıyor.

Kredi faizlerindeki artış konut satışlarını olumsuz etkiledi!

İnşaat Malzemeleri Sanayicileri Derneği'nin (İMSAD) 2014 Ağustos Sektör Raporu verilerine göre, konut satışları 2014 Temmuz ayında yaşanan yüzde 20.2'lik keskin düşüşle birlikte yılın ilk yedi ayında yüzde 9.7 geriledi...

Yapı Kredi Koray GYO Ağustos 2014 Konut Satışlarını açıkladı!

Yapı Kredi Koray Gayrimenkul Ytaırım Ortaklığı tarafından bugün Kamu Aydınlatma Platformu'nda yapılan yazılı açıklamaya göre Yapı Kredi Koray GYO Ağustos 2014 Konut Satışlarını açıkladı.

Türkiye İMSAD: Kredi faizlerindeki artış ve siyasi istikrar beklentisi konut satışlarını olumsuz etkiledi!

Türkiye İMSAD’ın 2014 Ağustos Aylık Sektör raporuna göre, 2014’ün ilk yedi ayında konut satışları yüzde 9,7 oranında geriledi ve yeni konut fiyatlarındaki yıllık fiyat artışı yüzde 5,2 oldu...

Temmuz ayında konut satışları yüzde 20 düştü!

Faiz ortamının yanı sıra seçimler, tatilin geride kalmasıyla satışların artması gündemde Yüksek faiz oranları, ramazan ayındaki durgunluk, seçim süreci ve yaz tatili, temmuz ayında konut satışlarını yüzde 20.2 düşürdü.

talep konut satışları hangileri Haberi

talep konut satışları hangileri

Garanti'nin desteğiyle Reidin.com ve GYODER tarafından hazırlanan emlak endekslerinin 2014 Kasım ayı raporu yayınlandı. İkinci el ve yeni konutlara yönelik çalışma. Adana, Ankara, Antalya, Bursa, istanbul, izmir ve Kocaeli'de gerçekleştirildi. Türkiye Kompozit Satılık Konut Fiyat Endeksi'nde ise bir önceki aya göre yüzde 1,15, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 17,10 oranında artış oldu. Bir önceki senenin aynı ayına göre; yıllık satış fiyatlarındaki değişimlere bakıldığında, yüzde 21,58 oranıyla en yüksek artış istanbul ilinde, yüzde 8,79 ile en düşük artış ise Bursa'da gerçekleşti. 


YENİLERDE DÜŞÜK

"Reidin-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi" raporuna göre, yeni konut fiyatları bir önceki aya göre yüzde 0,59 oranında azaldı, geçen yılın aynı dönemine göre ise yıllık bazda yüzde 5,63 yükseldi. Bir önceki aya göre bakıldığında ise, Kocaeli, metrekare başına...