Torba Yasa 2016

Torba Yasa 2016

Bakanlar Kurulu'nca vergi muafiyeti tanınan, öğrencilere yönelik eğitim ve yurt faaliyeti bulunan vakıflardan, Hazineye veya kamu kurum ve kuruluşlarına ait taşınmazlar üzerinde 49 yıl süre ile "bedelsiz irtifak hakkı" tesis edilebilecek.

Yeni Torba Yasa kentsel dönüşümü hızlandıracak!

Yeni kanunla kamulaştırmaya engel olan ‘2/3 çoğunluk kararı’ etkin hale gelecek. İmza süreçleri hızlanacağı için dönüşüme hemen başlanacak. Yasa en çok da dönüşümün simgesi haline gelen ve bir türlü yürümeyen Fikirtepe’ye yarayacak

Torba Yasa kentsel dönüşümü uçuracak!

Kentsel Dönüşüm ve Hukuk Platformu Başkanı Gürsel Öngören:“Torba Kanun ile 6306 sayılı Kanunda yapılan değişiklikler kentsel dönüşümü uçuracak” dedi.

Torba yasada kentsel dönüşüm maddeleri!

TBMM'de kabul edilen Torba Yasada kentsel dönüşüm hakkında bazı düzenlemeler yapıldı. Peki, bu değişiklikler neler? İşte 2016 Torba yasada yer alan kentsel dönüşüm maddeleri..

10 soruda yeni Torba Yasa!

Torba kanun tasarısı, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı. Torba kanun kapsamında birçok düzenlemeler yapıldı. Peki, Torba Kanun hayatımıza neler getirecek? İşte 10 soruda yeni Torba Yasa...

Torba Yasa bu hafta yasalaşacak!

Çok sayıda müjdeyi içeren torba tasarı bu hafta yasalaşacak. Yapı ruhsatı ve yapı kullanma izni bulunmayan yapılara, dönüşüme girme koşuluyla elektrik, su ve gaz bağlanacak.

Torba yasanın kabul edilen maddeleri!

Torba Yasa tasarısı 2 Nisan'da kabul edildi. Hükümetin vaat ve eylemlerinin son bölümünü içeren Torba Yasa ile inşaat ve gayrimenkulle alakalı hangi maddeler kabul edildi? Torba yasanın kabul edilen maddeleri nelerdir?

Kaçak yapılara doğalgaz bağlanacak mı 2016?

Torba Yasa kapsamında kaçak yapıların elektrik, su ve doğalgaz abonelikleri ile ilgili bazı düzenlemeler yer alıyor. Bu düzenlemeye göre, "Kaçak yapılara doğalgaz bağlanacak mı 2016?" diye soruyorsanız işte yanıtı..

Torba Yasa 2016 tam metni!

Hükümetin seçim vaatleri kapsamında hazırlanan yeni torba yasa çeşitli alanlarda yeni düzenlemeleri kapsıyor. Bu yasa ile ruhsatsı olmayan yapılara elektrik bağlanması öngörülüyor. İşte Torba Yasa 2016 tam metni..

Kaçak yapılara su bağlanacak mı 2016?

2016 Torba Yasa ile kaçak yapıların su aboneliğine düzenlemeler getirildi. Peki, kaçak yapılara su bağlanacak mı 2016? İşte Torba Yasa kaçak yapı su aboneliği esasları...

Torba Yasa 2016'da neler var?

Torba Yasa'da gayrimenkul gelir vergisine kademeli vergi sistemi getirilmesi de bekleniyor. Peki, Torba Yasa 2016'da neler var? Torba Yasa yürürlüğe girdi mi?

3 maddede İmar Kanunu Torba Yasa değişiklikleri!

Avukat Kadir Kurtuluş ile Stajyer Avukat Elif Hamzaçebi "3 maddede İmar Kanunu Torba Yasa değişiklikleri"ni kaleme aldı. İşte detaylar...

Kentsel Dönüşümde Torba Yasa Değişiklikleri 1.Bölüm!

Avukat Kadir Kurtuluş, Emlakkulisi.com okurları için torba yasadaki kentsel dönüşüm değişikliklerini kaleme aldı. İşte Kurtuluş'un yazısı...

Torba yasadan müteahhit ve belediyelere neler çıktı?

‘Torba’ yasa teklifi, mega projelerden KİT’lere, İller Bankası’ndan belediyelere kadar kritik değişiklikler öngörüyor.

Torba yasadan öne çıkanlar!

Kamuoyunda Torba Yasa olarak bilinen 7103 sayılı Kanun, 27 Mart 2018 tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı. Bu yasa ile birçok konuda değişiklikler ve yenilikler yapıldı. 

Torba Yasa tam metni 2018!

7103 sayılı Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun olan Torba Yasa yürürlüğe girdi. İşte Torba Yasa tam metni 2018..

İşte "Torba Yasa"dan çıkan vergiler!

Torba Yasa'da vergilerle ilgili değişiklikler yapıldı. Torba yasa, bazı değişikliklerle mecliste kabul edildi ve ardından 5 aralık günü Resmi Gazete’de yayımlandı. 

Torba Yasa lojman satışları maddesi 2017!

Torba Yasa lojman satışları maddesi 5 Aralık 2017 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. İşte Torba Yasa lojman satışları maddesi 2017..

Torba Yasa 2017 tam metni!

'Torba yasa' olarak bilinen "Bazı Vergi Kanunları ile Diğer Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun" bugün Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi...

Gayrimenkul vergileri Torba Yasa ile şekillendi!

Gayrimenkul vergileri ile ilgili düzenlemelerin de yer aldığı Torba Tasarı, bazı değişikliklerle Plan ve bütçe Komisyonu'nda kabul edildi. İşte gayrimenkul vergilerinde yapılan düzenlemeler..

Torba Yasa görüşmeleri yarın tamamlanacak!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Torba Yasa Tasarısına ilişkin açıklamalar yaptı. Ağbal, Torba Yasa'nın çok farklı toplum kesimlerini ilgilendiren, ekonomiyle ilgili çok önemli düzenlemeleri içerdiğini belirtti.

Torba Yasa Tasarısı neler getiriyor?

Birçok kanun ve kanun hükmünde kararnameye yeni düzenlemeler getirecek olan Torba Yasa Tasarısı'nda emlak sektörüne yönelik düzenlemelerde yer alıyor. Peki, Torba Yasa Tasarısı neler getiriyor?

Emlak vergisi torba yasa maddesi 2017!

Birçok kanun ve kanun hükmünde kararnameye yeni düzenlemeler getiren Torba Tasarı kapsamında emlak vergisine dair esaslar da bulunuyor. İşte emlak vergisi torba yasa maddesi 2017..

Emlakta 4 maddede torba yasa düzenlemesi!

Maliye Bakanı Ağbal 'torba yasa' hakkında bilgi verdi. Bakan Ağbal, belediyelerin emlak vergisinde yaptığı aşırı artışlara karşı vatandaşı korumak için tavan uygulamasına geçileceğini belirtti.

Torba Yasa 2016

Torba Yasa 2016 Torba Yasa 2016


Ekonomiyi rahatlatacak torba Meclis’e geldi. Yasa teklifi, 30 yıl üstü hizmete emeklilik, borcunu ödeyenlerin kara listeden çıkarılması ve açıklanan ekonomi paketinin hayata geçirilmesi için gerekli düzenlemeleri içeriyor.


Hükümet, ekonomiye nefes aldıracak yatırım, istihdam ve üretimin önünü açacak önemli adımlar içeren yasa tasarısını Meclis gündemine taşıdı. Önümüzdeki günlerde hızla Meclis Genel Kurul gündemine getirilmesi planlanan tasarı, Başbakan Yıldırım'ın açıkladığı ekonomi paketinin yasal ayağını oluşturuyor. Buna göre finansman imkanlarını geliştirmek ve kredi sisteminin etkin işlemesine katkı sağlamak amacıyla firmalara kredi garantisi veren kredi garanti kurumlarına 25 milyar liraya kadar nakit kaynak aktarılabilecek.


OKUL VE YURT YAPANA 49 YIL ÜCRETSİZ ARAZİ


Bakanlar Kurulu'nca vergi muafiyeti tanınan, öğrencilere yönelik eğitim ve yurt faaliyeti bulunan vakıflardan Gençlik ve Spor, Maliye ve Milli Eğitim bakanlıklarınca belirlenen şartları sağlayanlar...