villa fiyatları arttı mı

villa fiyatları arttı mı

Kovid-19 salgını sürecinde adeta uçuşa geçen yazlık ve kırsal bölgelerdeki villa fiyatları düşmeye başladı. Emlak müşaviri Salim Taşçı, villalara olan talebin düşmesi sebebiyle fiyatlarda yöresine göre üçte bir hatta yarıya yakın düşüş öngördüklerini belirtti.

Koronavirüste villa satışları patladı!

Kovid-19 salgını sürecinde müstakil ev, villa ve yazlık gibi konut tiplerinin satışları rekor seviyede arttı. İzole olmak isteyen vatandaşlar, konut tercihlerini villalara yöneltti...

Koronavirüs arsa ve villa fiyatlarını uçurdu!

Koronavirüs virüs salgını sebebiyle uygulanan sokağa çıkma yasakları ve yetkililerden yapılan 'Evde kal' çağrıları sonrasında, müstakil bahçeli konutlara talep arttı. Peki konut fiyatları bu artıştan nasıl etkilendi?

AB ülkelerinde konut fiyatları arttı!

Avrupa Birliği'nde (AB) ev fiyatları 2020'nin dördüncü çeyreğinde 2019 yılının aynı dönemine göre yüzde 5,7 oranında arttı.

Hangi şehirde kira fiyatları arttı? 

Pandemi ile beraber İstanbul'dan kaçmak isteyen vatandaşların ilk tercihi Bodrum oldu. Bodrum'a olan bu yönelimlerle  ilçede kira fiyatları bir hayli arttı.

İstanbul'da perakende ve toptan fiyatlar arttı!

İTO verilerine göre, İstanbul'da ocak ayında bir önceki aya göre perakende fiyatlar yüzde 1.16, toptan fiyatlar yüzde 1.31 arttı.

Aydın’da bahçeli evlere ve villalara talep arttı!

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle Aydın'da tek katlı bahçeli ev ve villalara olan talep arttı.  Aydınlı vatandaşların yoğun talep gösterdiği tek katlı bahçeli ev ve villa fiyatlarında ise artış yaşanıyor.

Pandemide İstanbul'da ev fiyatları da, geri dönüş süresi de arttı!

“Gayrimenkul Piyasası Araştırması 2020” başlıklı araştırmasına göre, pandeminin etkili olduğu 2020 yılında İstanbul’da ev fiyatları arttı. Kentte yatırım için ise, kira dönüşü en hızlı olan 500 bin TL’ye kadar olan konutlar öneriliyor.

Balıkesir Gönen’de ikinci el daire fiyatları arttı!

Son zamanlarda arsa fiyatlarının arttığı ve inşaat maliyetlerinin yükseldiği Balıkesir Gönen'de ikinci el daire fiyatlarında da artış yaşanıyor.

Balıkesir Gönen'de arsa ve villa fiyatları arttı!

Son zamanlarda gayrimenkul yatırımcıların ilgisini çeken Gönen'de arsa ve villa fiyatlarında artış yaşandı.

İstanbul'da perakende ve toptan fiyatlar arttı!

İstanbul'da ağustos ayında bir önceki aya kıyasla perakende fiyatlar yüzde 0,59, toptan fiyatlar ise yüzde 0,84 arttı.

Gönen'de kiralık ev fiyatları arttı!

Kovid-19 salgını sebebiyle büyükşehirlerden uzaklaşmak isteyenler Balıkesir Gönen'i tercih ediyor. Gönen'e olan talebin artmasıyla birlikte ev fiyatları da arttı.

İstanbul'da perakende ve toptan fiyatlar arttı!

İstanbul Ticaret Odası verilerine göre, İstanbul'da Temmuz ayında bir önceki aya kıyasla perakende fiyatlar yüzde 0,44, toptan fiyatlar yüzde 1,45 arttı.

Lüksemburg'ta konut fiyatları arttı!

Lüksemburg'a yapılan göçlerin artmasıyla birlikte konut fiyatları da arttı. Başkent Lüksemburg’un merkezinde stüdyo tipi konut fiyatları 500 ile 700 bin Avro arasında değişiyor.

İstanbul'un bu ilçelerinde konut fiyatları arttı!

Endeksa'nın verilerine göre, Türkiye genelinde konut fiyatları son 1 yılda yüzde 2,69, son 4 yılda ise yüzde 8,73 artış gösterdi. İstanbul ise ev fiyatlarının en çok arttığı il oldu. 

İstanbul'da perakende ve toptan fiyatlar arttı!

Mayıs ayında İstanbul'da perakende fiyat hareketlerinin göstergesi olan İstanbul Ücretliler Geçinme indeksi bir önceki aya göre yüzde 2.16, toptan fiyat hareketlerini yansıtan Toptan Eşya Fiyatları indeksi ise yüzde 0.97 oranında arttı.

villa fiyatları arttı mı Haberi

villa fiyatları arttı mı

Kovid-19 salgınının adeta alt üst ettiği gayrimenkul piyasasında şimdi de tersine hareket öngörülüyor. Ünlü emlak müşaviri Salim Taşçı, Kovid-19 sürecinde insanların çok katlı apartmanlardan müstakil konutlaı tercih etmesiyle birlikte villa fiyatlarının adeta uçtuğunu, son dönemde ise villalara olan talebin azaldığını dile getirdi.

Sözcü'den Erdoğan Süzer'in haberine göre; Taşçı, 2020 Aralık ayında geçen yılın aynı dönemine göre Çeşme, Bodrum, Urla, Alanya, Marmaris, Fethiye, Kemer ve Ayvalık'taki 2+1 yazlık fiyatlarının yüzde 33.5 ila yüzde 71.8 oranında arttığına dikkat çekti ve “Fiyatlar artık zirveye ulaştı. Aşının etkisiyle ‘uçan villalarda' ciddi düşüşler yaşanacağının sinyalleri gelmeye başladı. Fiyat düşüşünün bölgelere göre değişmekle birlikte yüzde 35 ila yüzde 50'leri bulacağını tahmin ediyoruz. Pandemi villalarında alış döneminin bittiğini, satış döneminin başladığını söyleyebiliriz” diye konuştu.

SATIŞ SÜRECİ...