yapı ruhsatı dilekçesi

yapı ruhsatı dilekçesi

İmar Kanunu kapsamında belirtilen ruhsat gerekmeyen binalar hariç, tüm binaların inşaat çalışmaları için ruhsatı alınıyor. Ruhsat için bir dilekçe ile müracaat yapılıyor. İşte yapı ruhsatı dilekçesi 2015...

Konteyner ev ruhsatı dilekçesi!

Arsa üzerine konteyner koymak isteyen kimseler, diğer inşaatlarda olduğu gibi belediyeden ruhsat almak zorunda oluyor. Konteyner ev ruhsatı almak için gerekli belgeler ve bir dilekçe ile belediyeye müracaat ediliyor...

Sivas'ta yapı ruhsatı verilen konut sayısı yüzde 90 azaldı!

Sivas’ta yapı ruhsatı verilen daire sayısının geçen yılın ilk çeyreğine göre yaklaşık olarak yüzde 90 oranında düşüş yaşadığı açıklandı.

Konya'da 582 binaya yapı ruhsatı verildi!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK)  Konya ili Yapı İzin İstatistikleri Ocak-Mart 2019 rakamlarını açıkladı. Konya ili 2019 yılı Ocak-Mart döneminde yapı ruhsatı verilen bina sayısında 5'inci oldu. 

Karaman'da 63 binaya yapı ruhsatı verildi!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK)  Karaman ili Yapı İzin İstatistikleri Ocak-Mart 2019 rakamlarını açıkladı. Karaman ilinde 2019 yılı Ocak-Mart döneminde yapı ruhsatı verilen bina sayısında 43’üncü oldu. 

Yapı ruhsatı verilen bina sayısı 42,5 azaldı! 

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), ocak-mart dönemine ilişkin yapı izin istatistiklerini açıkladı. Yapı ruhsatı verilen bina sayısı, bu yılın 3 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 42,5 azaldı.  

Bursa Karaağız'da tesise verilen yapı ruhsatı durduruldu!

Bursa’nın Karaağız bölgesinden yapılması planlanan biyokütle enerji santralının yapı ruhsatı yerel halktan gelen tepkiler üzerine durduruldu. Bölge sakinleri santralın bölgeye vereceği zarara dikkat çekmek için 322 gündür nöbet tutuyor.

Yapı ruhsatı verilen bina sayısı yüzde 36,7 azaldı!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Ocak-Aralık 2018 dönemine ilişkin "yapı izin istatistikleri"ni açıkladı. Verilere göre, yapı ruhsatı verilen bina sayısı yüzde 36,7 azaldı.

Çiftçilerin kredi ödemelerinde yapı ruhsatı aranması şartı TBMM'de!

Çiftçilerin kredi ödemelerinde yapı ruhsatı aranması şartı getirilmesi TBMM gündemine taşındı. CHP'li Özer, konuya ilişkin soru önergesi hazırladı...

Yapı ruhsatı için tasarım gözetimi şartı getirildi!

Bina deprem tasarım gözetim ve kontrol hizmetleri esasları belirlendi ve Resmi Gazete’de yayımlandı. Yapı ruhsatı için tasarım gözetimi şartı getirildi...

Karaman'da 9 ayda 1.516 daireye yapı ruhsatı verildi!

Karaman ili 2018 yılı Ocak-Eylül döneminde yapı ruhsatı verilen 311 bina ile  Türkiye’de 57’nci sırada yerini aldı. Türkiye'de 2018 yılı Ocak-Eylül döneminde yapı ruhsatı verilen bina sayısı 77 bin 004 olarak kaydedildi.

Konya'da 9 ayda 18 bin 189 daireye yapı ruhsatı verildi!

Konya ili 2018 yılı Ocak-Eylül döneminde yapı ruhsatı verilen bina sayısında 3’üncü oldu. Konya'da 9 ayda 18 bin 189 daireye yapı ruhsatı verildi.

İlk 9 ayda 105,9 milyon metrekare binaya yapı ruhsatı verildi!

TÜİK, 2018 Ocak-Eylül dönemi yapı izin istatistiklerini açıkladı. Verilere göre, yapı ruhsatı verilen yapıların yüz ölçümü yüzde 55,1 azaldı.

Evora İzmir projesindeki 451 konutun yapı ruhsatı alındı!

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı güvencesiyle inşa edilen Evora İzmir projesindeki 451 konutun yapı ruhsatı alındı...

Düşler Vadisi Riva'daki 509 konutun yapı ruhsatı alındı!

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı güvencesiyle inşa edilen Düşler Vadisi Riva projesindeki 509 konutun yapı ruhsatı alındı...

yapı ruhsatı dilekçesi Haberi

yapı ruhsatı dilekçesi

Yapı ruhsatı dilekçesi 2015!

İmar Kanunu kapsamında belirtilen ruhsat gerekmeyen binalar hariç, tüm binaların inşaat çalışmaları için ruhsatın alınması gerekiyor. 


Arsa üzerinde yapılacak yapılar için öncelikle ilgili kurumdan yapılacak evin projesine izin alınması gerekiyor. İnşaat ruhsatı müracaatından sonra; ruhsat yapı müteahhidi, şantiye şefi, tüm proje müellifleri ve yapı denetim kuruluşu yetkilisi, denetim sorumlusu mimar veya mühendisin imzaları alınarak usulüne uygun olarak düzenleniyor.


Yapı ruhsatı müracaatı için yazılması gereken dilekçe örneği şu şekilde;


Yapı ruhsatı dilekçesi:


T.C

....... BELEDİYE BAŞKANLIĞI

İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ 'NE

......... ilçesi,......................................... Cad/Sok.,..................noda, vetapunun ....................pafta, ...................ada, .......................... parselinde kayıtlı taşınmaza yeni inşaat ruhsatı almak için gereğini arz ederim. 

....../......./2015

 Mal Sahibi 

 ADI-SOYADI

 T.C. Kimlik No: 

 (imza)


Eki: -Tapu örneği

 -(Vekil ise Vekaletname örneği)

 -Başvuru sahibi şirket ise; vergi nosu, 

 firmanın açık ismi belirtilecektir. 


Adres:.................................

............................................

............................................

Telefon:..............................Yapı ruhsatı verme şartları!
Işıl Seren...