Yazlık bölgelerde en yüksek konut fiyatı hangi ilçede

Yazlık bölgelerde en yüksek konut fiyatı hangi ilçede

Yazlık bölgelerdeki konut satış değerlerinde son 1 senede yüzde 32 ile yüzde 62 kiralarda ise yüzde 7 ile yüzde 37 oranında artış görüldü. Peki yazlık bölgelerde en yüksek konut fiyatı hangi ilçede?

Yazlık bölgelerde en yüksek konut fiyatı hangi ilçede?

Yazlık bölgelerdeki konut satış değerlerinde son 1 senede yüzde 32 ile yüzde 62 kiralarda ise yüzde 7 ile yüzde 37 oranında artış görüldü. Peki yazlık bölgelerde en yüksek konut fiyatı hangi ilçede?

O bölgelerde ev fiyatları yüzde 62 arttı!

Teknoloji Odaklı Gayrimenkul Değerleme Ve Lokasyon Analizi Platformu Endeksa'nın verilerine göre; pandemi nedeniyle yazlık bölgelerde konut fiyatları yüzde 32-62 oranında arttı.

Bodrum’da konut fiyatları yüzde 30 arttı!

Kovid-19 salgını vatandaşı yazlık bölgelerde konut arayışına yöneltti. Bodrum’da da konut satışlarının bu sebeple arttı. Bölgede gayrimenkul yatırımları arttı. 

Yazlık evler kışlık oldu!

Normalleşme sürecinin başlamasıyla yazlıklara akın eden vatandaş, uzaktan çalışma ve online eğitim sebebiyle kışlık evine geri dönmedi. Yazlık bölgelerde konut talebinin artması fiyatların yüzde 30 artmasına sebep oldu. 

Koronavirüs korkusu yazlık fiyatlarını yükseltti!

Koronavirüs salgınıyla birlikte birçok insan tatillerini yapmak için yazlık kiralamayı ya da satın almayı seçiyor. Bu durum da Çeşme'den Şile'ye, Bodrum'dan Kaş'a kadar yazlık bölgelerde fiyatların yükselmesine yol açtı.

Türkiye’nin en değerli tatil yerlerinde ev fiyatları arttı!

GABORAS,‘Türkiye Yaz Turizm Bölgeleri Konut Değer Endeksi’ raporunu açıkladı. Rapora göre Türkiye’nin en değerli tatil beldesi; Bozcaada oldu. Bölgede yazlık ev fiyatları metrekare bazında yaklaşık 11 -12 bin TL olarak seyrediyor.

Yazlık bölgelerde kira fiyatları yüzde 5 ile yüzde 15 arasında arttı!

Koronavirüs salgınıyla berabar yazlık bölgelerde talep edilen kira fiyatları yüzde 5 ile yüzde 15 arasında arttı...

Bilge Çiftliği 5'inci yılında 5 mağaza açacak!

Bilge Çiftliği, franchise mağazalarla büyüyecek. 5'inci yılında 5 mağazaya ulaşmayı hedefliyor. Bilge Altınmakas Özgenoğlu, büyük şehirlerin yanı sıra yazlık bölgelerde de şubeler açmayı planladıklarını söylüyor.

Yazlık bölgelerde konut fiyatları yükseliyor!

Türkiye'nin yazlık bölgelerinde son dört yılda metrekare fiyatları yüzde 185'lere varan oranlarda yükseldi. Bodrum ve Alaçatı, 10 bin TL'nin üzerindeki metrekare fiyatları ile değer artışında başı çekiyor.

Yazlık ev ve pansiyonlar doldu!

Kurban Bayramı tatilinin başlamasıyla yazlık bölgeler doldu taştı. Tatilciler en çok Balıkesir'in Erdek ilçesine akın etti.

Yazlık evler yatırımcısına kazandırdı! 

Son 4 yılda yazlık evlerin fiyatları yüzde 118'e varan oranlarda artış gösterdi. Yazlık fiyatları en çok Antalya Kaş'da arttı.  

Yazlık ev fiyatları 3 yılda yüzde 100 arttı!

Yazlık bölgelerde konut fiyatları 3 yılda yüzde 100 arttı. En büyük fiyat artışı Kaş, Alanya, Kemer, Kuşadası ve Bodrum illerinde oldu.

Yazlık fiyatları büyük şehirlerdeki konut fiyatlarını geçti!

Yazlık bölgelerde konut fiyatları 297 bin 728 TL ile 1 milyon 61 bin 280 TL arasında, konut yatırımının geri dönüş süresi ise 21 yıl ile 53 yıl arasında değişiyor...

Yazlık bölgelerde en yüksek konut fiyatı hangi ilçede Haberi

Yazlık bölgelerde en yüksek konut fiyatı hangi ilçede

Yeni nesil gayrimenkul değerleme ve lokasyon analizi platformu Endeksacom tarafından açıklanan verilere göre yazlık bölgelerde konut satış değerlerinde son bir senede yüzde 32 ile yüzde 62 arasında artış görülürken, kiralarda ise yüzde 7 ile yüzde 37 arasında artış gözlemlendi. Konut satış fiyatında en fazla artış yaşanan bölgeler Fethiye, Alanya ve Bodrum olurken, kiraların en fazla artış gösterdiği bölgeler ise Urla, Çeşme ve Fethiye oldu.

Pandemi ile beraber pek çok şirket uzaktan çalışmaya başladı ve bazı kurumsal şirketler pandemi sonrasında da uzaktan çalışma modelini devam ettirme kararı aldıklarını duyurdu. Bunun da etkisiyle birlikte yazlık bölgelerde konut satış fiyat ve kiraları önemli ölçüde arttı. Pandemi etkisi ile kiradan çok satılık konutlara talep artışı olurken, satış fiyatlarında da daha fazla artış gözlemlendi. Konut satış fiyatında en fazla...