17 / 08 / 2022

yüksek enflasyon

yüksek enflasyon

Türkiye'deki aşırı artan dolar kuru ve yüksek enflasyonla mücadele etmek için 'Gerekirse simit yeriz bu dönemi atlatırız' sözleriyle tepki çeken Hülya Avşar, artan fiyatlarla ilgili yeni açıklamalar yaptı. Avşar, fiyatların aşırı arttığını söyledi.

TBMM'de Nureddin Nebatiye 'Rekor kırıyoruz' tepkisi: Enflasyonda rekor kırıyoruz

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, TBMM Genel Kurulu’nda ek bütçe kanun teklifine ilişkin sunum yaptı. Sunum esnasında 'İhracatta rekorkar kırıyoruz' diyen Nebati'ye CHP sıralarından tepki yükseldi. İşte TBMM'de yaşanan sıcak gelişmeler...

Merkez Bankası'ndan peş peşe iki faiz sinyali! Tarihleri resmen açıkladı

Küresel piyasalarda oluşan yüksek enflasyon baskısı Merkez Bankaları tarafından dikkatle takip ediliyor. Temmuz ve Eylül'de peş peşe faiz artırım kararı alındı. Merkez Bankası Başkanı " Düzeltilmiş araçları ya da kullanıma sunulacak yeni araçları devreye alacağız" açıklaması yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş yüksek enflasyon açıklaması! 'Bundan sonraki ilk işimiz' diyerek...

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sona erdi. Erdoğan, toplantı sonrası açıklama yaptı. Gündeminde "yüksek enflasyon ve karşısında alınacak tedbirler" vardı. Erdoğan, ne yapacaklarını böyle açıkladı.

Akaryakıt ayçiçek yağı otobüs bileti alkollü içecek ve tütüne gelen şok zamların gizli nedenleri

Türkiye'de akaryakıt başta olmak üzere gıda, otobüs bileti, alkollü içecek, tütün, tüp gaz ve diğer temel tüketim maddelerine gelen zamlar Merkez Bankası'nın raporuna girdi Banka 14 Nisan'da yapılan PPK toplantısının özet metnini yayınladı. İlginç tespitlere yer verdi.

Bundesbank “Enflasyon Rekor Kıracak”

Bundesbank tarafından önemli bir uyarı geldi; “Artan enerji fiyatları nedeniyle enflasyon rekor kıracak”…

Polis maaşları Temmuz zammıyla kaç lira oldu? En düşük ve en yüksek polis maaşı kaç TL? İşte zamlı polis maaşları...

4 Haziran 2022 tarihinde TÜİK enflasyon verilerini duyurdu ve memur maaşlarına 6 aylık enflasyon farkı baz alınarak zam yapıldı. Polis maaşlarına da bu kapsamda zam geldi. Peki Temmuz zammıyla polis maaşları kaç lira oldu? En düşük ve en yüksek polis maaşı ne kadar? İşte yeni zamlı polis maaşları...

Avrupa Merkez Bankası yüksek enflasyon ve kriz için çözümü buldu

Avrupa Merkez Bankası kıtayı etkisi altına alan yüksek enflasyon ve krize karşı geliştirilen yeni yatırım aracının hayata geçirilmesi için çalışmalarına devam ediyor. Banka ayrıca faiz arışını da gündemine aldı. İşte detaylar..

ABD'de son 41 yılın en yüksek seviyesine çıkan enflasyon altına olan talebi düşürdü! Altın fiyatları düştü mü?

ABD'de enflasyonunun beklentilerden daha fazla artarak 41 yılın en yüksek seviyesine çıkması, altına olan talebi de düşürdü. Peki altın fiyatları nasıl seyrediyor? Altındaki düşüş devam edecek mi?

Herkes bekçilerin maaşını konuşuyor! İşte son zamlardan sonra en düşük ve en yüksek bekçi maaşları

TÜİK’in enflasyon rakamlarını açıklamasının ardından asgari ücretli çalışanlar, memur ve emeklilerin de maaşlarına zam geldi. Son günlerde ise en çok konuşulan konulardan biri bekçilerin maaşları. İşte Temmuz zammının ardından en düşük ve en yüksek bekçi maaşları…

Yüksek enflasyon kurbanlık satışlarını da vurdu! Peki besicilerin elinde kalan kurbanlıklar ne olacak?

Yüksek enflasyon ve artan girdi maliyetlerine rağmen beslemeye devam ettikleri kurbanlıkları satamayan besiciler, kurban satışından zararla döndüklerini söyledi. Peki besicilerin elinde kalan kurbanlıklar ne olacak? İşte detaylar...

'Coğrafya kaderdir' diyen Binali Yıldırım'dan yüksek enflasyon itirafı: Son yılların en yüksek düzeyinde

Türkiye İstatistik Kurumu'na (TÜİK) göre yıllık yüzde 78,62, bağımsız Enflasyon Araştırma Grubu'na (ENAGRUP) göre ise yıllık 175,55’e yükselen enflasyon için Binali Yıldırım'dan dikkat çeken bir itiraf geldi. Yıldırım, 'Coğrafya kaderdir' diye konuştuktan sonra enflasyonun son yılların en yüksek düz

Deutsche Bank CEO'su: Yüksek enflasyon toplumsal barışı tehdit ediyor

Almanya, yükselen enerji fiyatları ve enflasyon konusunda tarihi bir zorlukla karşı karşıya. Hükümet yetkilileri mevcut krizin birkaç ay içinde bitmeyeceğini dile getiriyor. Avrupa'nın en büyük ekonomik gücü Almanya, yüksek enflasyonuun toplumsal barışı da tehidt etmesinden kaygılı..

O memurlar bu haberle bayram edecek! İşte en yüksek memur maaşı

Temmuz ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından memurlara yapılacak zam oranı da belli oldu. 41, 69 artış ile en düşük memur maaşı 9 bin TL olurken, genel müdür seviyesindeki en yüksek memur maaşı ise 29.809 TL'ye yükseldi.

Türkiye'deki yüksek enflasyon ve döviz kuru bu sektöre yaradı! Net kârını 5'e katladı

Türkiye'de yaşanan yüksek enflasyon ve çarpan etkisi yapan döviz kuru sanayi, tarım, ve hizmet sektöründe olumsuz etkilerken bankacılık sektörü Mayıs ayında ciddi oranda kâr etti. İşte haberin detayları...

Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan flaş yüksek döviz kuru açıklaması! Dolara müdahale mi geliyor?

Türkiye'de döviz kurunun hızla artması nedeniyle hükümet harekete geçiyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı yüksek enflasyon ve dolardaki artışla ilgili yeni düzenlemeler yapılacağını açıkladı. Bakanlık, "Atacağımız yeni adımlar silsilesi bu akşamdan itibaren Bakanlığımızca açıklanacak" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş yüksek enflasyon açıklaması! 'Bundan sonraki ilk işimiz' diyerek...

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sona erdi. Erdoğan, toplantı sonrası açıklama yaptı. Gündeminde "yüksek enflasyon ve karşısında alınacak tedbirler" vardı. Erdoğan, ne yapacaklarını böyle açıkladı.

Temmuz ayında en yüksek kira artışı ne kadar olacak?

Enflasyon rakamlarının belli olması ile Temmuz ayında kiralarda yapılabilecek en üst sınır belirlendi. Temmuzda en yüksek kira artışı ne kadar olabilecek?

Yüksek kiraya dava açılabilir mi?

Dün açıklanan enflasyon verisiyle birlikte kira artışı için yapılacak zam oranları  da belli oldu. Peki yüksek kiraya dava açılabilir mi?

yüksek enflasyon Haberi

yüksek enflasyon

Türkiye'de son dönemde artan fiyatlar, yüksek enflasyon ve dolar döngüsü nedeniyle her geçen gün düşen alım gücü her kesimden insanı etkilemeye devam ediyor. Enflasyonun bir türlü dizginlenemediği Türkiye'de asgari ücretli, emekli ve memurlara Temmuz'da enflasyon farkı yansıtılsa da gıda fiyatlarına sürekli zamlar gelmeye devam ediyor. Asgari ücrete zam yapılmadan önce kolisi 32 lira olan yumurta gün itibarıyla marketlerde yeniden 50 liraya çıktı. Bir kilogram kirazın mevsimin yaz olmasına rağmen 70 liraya kadar yükselmesi dikkat çekti. Domates, bir hafta önce 9 liraya kadar düşmüşken yeniden marketlerde 17 lirayı gördü.

DAHA KIŞ GELMEDEN...

Artan fiyatlar nedeniyle alım gücü iyice düşen vatandaş kışa girmeden artan aşırı artışlar nedeniyle şimdiden endişelenmeye başladı.

Enerji ve gıda fiyatlarında sonbahar ve kış aylarında daha kötü günler gelebileceğinin sinyalleri sürekli...