06 / 07 / 2022

İBB Meclisi'nde Beykoz Millet Bahçesi tartışması!

İBB Meclisi'nde Beykoz Millet Bahçesi tartışması!

İBB Meclisi'nin 15 Eylül tarihli oturumunda tarihi Beykoz Çayırı, oy çokluğu ile Millet Bahçesi'ne yapıldı CHP grubunun onay vermediği karar, çayırın yapılaşmaya açılacağı nedeniyle tepkilere neden oldu.İBB Meclisi'nin 15 Eylül tarihli oturumunda tarihi Beykoz Çayırı, oy çokluğu ile Millet Bahçesi'ne yapıldı CHP grubunun onay vermediği karar, çayırın yapılaşmaya açılacağı nedeniyle tepkilere neden oldu.

Sözcü'den Özlem Güvemli'nin haberine göre; Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın İBB Meclisi'nin 16 Eylül tarihli oturumunda konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Millet Bahçesi projesinin bütün alanının 116 bin metrekareyi kapsadığını dile getiren Aydın, 38 bin metrekarelik çayırın 55 bin metrekare genişletilerek 93 bin metrekareye çıkartılacağına, işgallerin kaldırılacağına vurgu yaptı. 

İBB Meclisi nde Beykoz Millet Bahçesi tartışması!

Kamuoyunda yapılan ‘çayırıma dokunma’ çağrılarıyla ilgili tepkilerini dile getiren Aydın “Beykoz Çayırı'nın alanını genişletiyoruz, nasıl ‘çayırıma dokunma' deniliyor anlamıyor. Hayırlı bir iş yaptığımızı biliyoruz ve inanıyoruz” şeklinde konuştu. Beykoz'dan CHP'li İBB Meclis Üyesi Gülay Demirel, projenin ihtiyaç olan başka bir yere yapılması gerektiğini belirterek “Burası zaten milletin” diye konuştu.

Söz alan CHP Grup Sözcüsü Tarık Balyalı, önceki dönem Zeytinburnu Belediye Başkanı olan Aydın'a ilçede inşa edilen ve İstanbul'un siluetini bozan 16/9 kulelerini anımsatarak "Şimdi biz bu belediye başkanına Beykoz Çayırı'nı emanet edeceğiz öyle mi?  Sayın başkan bu ısrardan vazgeçsin" ifadelerini kullandı.

Aydın da “Sayın sözcünün sözlerine dikkat etmesini ve sözlerini geri almasını talep ediyorum. Belediye başkanlığı yetkisini kullanıp kullanmayacağımızı halk bilir. Ona Beykoz halkı karar vermiştir ve Beykoz tarihinin en çok oy oranı ile seçmiştir bizi. Zeytinburnu halkı 4 dönem üst üste bizi seçti” dedi.

Beykoz Çayırı millet bahçesi oluyor!