10 / 08 / 2022

İktidar cephesinden üst düzey yetkili isim asgari ücrete temmuz ayında ne kadar zam yapılacağını canlı yayında açıkladı

İktidar cephesinden üst düzey yetkili isim asgari ücrete temmuz ayında ne kadar zam yapılacağını canlı yayında açıkladı

Milyonlarca asgari ücretle çalışan vatandaş, temmuz ayında maaşlarına yapılacağı konuşulan zammı merak ediyor. AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, asgari ücrete temmuz ayında ne kadar zam yapılacağını katıldığı canlı yayın programında açıkladı.Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nun Mayıs ayı raporuna göre Türkiye’de 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı asgari ücreti (4 bin 253 TL) geçerek 6 bin liraya, yoksulluk sınırı ise 19 bin 602 liraya ulaştı. 

Bu sebeple, Ocak ayındaki zamdan kısa süre sonra sendikaların belirlediği açlık sınırın hayli altına inen asgari ücret için ikinci zam tartışmaları bir süredir konuşuluyor. 

Tam bir muammaya dönüşen konuyla ilgili önceden olumlu mesajlar veren Cumhurbaşkanı Erdoğan bir süre ‘top çevirmiş’ daha sonra ise Ocak ayını göstermişti. Konuyla ilgili Çalışma Bakanı Vedat Bilgin ise baştan beri isteksiz bir görüntü vermişti.

Habertürk TV’de Serap Belet, Kürşad Oğuz ve Kemal Öztürk’ün gündeme dair sorularını yanıtlayan AK Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş asgari ücretle ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı.

İktidar cephesinden üst düzey yetkili isim asgari ücrete temmuz ayında ne kadar zam yapılacağını canlı yayında açıkladıSorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.