Çukurova Balkon

İmar barışıyla İstanbul'da 1.7 milyon kişinin sorunu çözüldü!

İmar barışıyla İstanbul'da 1.7 milyon kişinin sorunu çözüldü! İmar barışıyla İstanbul'da 1.7 milyon kişinin sorunu çözüldü!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İmar barışıyla İstanbul'da 1 milyon 700 bin vatandaşımızın sorununu çözdük" dedi...


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!


Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Esenyurt mitinginde, bugün Kasımpaşa'daki programda 50 bin konutun planlamasının yapıldığını, kura çekimlerinin de kısa zamanda yapılacağını bildirdi. 

"İmar barışıyla İstanbul'da 1 milyon 700 bin vatandaşımızın sorununu çözdük"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son 17 yılda sağlıkta İstanbul'a 10 bin yatak kapasiteli 56'sı hastaneden oluşan 133 sağlık tesisinin kazandırıldığını söyledi. Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti; "Önümüzdeki yıl hizmete sunacağımız 2 bin 682 yataklı Başakşehir İkitelli Şehir Hastanemizin inşaatı hızla devam ediyor. Buraya da aynı zamanda hizmet verecek. 250 yataklı Esenyurt Necmi Kadıoğlu Devlet Hastanesinin de içinde bulunduğu 4 bin 907 yatak kapasitesine sahip 10 adet hastanenin inşaatı sürüyor. 500 yataklı Esenyurt Devlet Hastanesinin arsa tahsis çalışmaları da aynı şekilde süratle ilerliyor. Esenyurt Engelliler ve Otizm Eğitim Uygulama Merkezini açtık." 

Erdoğan, ulaşımda Marmaray, Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Osmangazi Köprüsü'nün devreye alındığını anımsatarak, şu bilgileri paylaştı:

"İstanbul'un Ankara, Eskişehir, Konya, Bilecik, Kocaeli ve Sakarya ile olan bağlantılarını yüksek hızlı trenle sağladık. İnşası devam eden hızlı tren hatlarıyla İstanbul'u, ülkemizin dört bir noktasına bağlayacağız. Yine İstanbul'a 475 kilometre uzunluğunda bölünmüş yol yaptık. Büyükçekmece Çatalca ile Yassıören ayrımı, Subaşı Çatalca bölünmüş yollarındaki çalışmaları bu yıl tamamlıyoruz. Kuzey Marmara Otoyolu'nun ve Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Balıkesir Otoyolu'nun İstanbul'a yakın kesimlerinin inşası devam ediyor. Dünyada örneği olmayan bir projenin, üç katlı Büyük İstanbul Tüneli projemizin etüt çalışmalarına başladık. Proje içindeki raylı sistemlerden saatte 75 bin yolcu taşınacak. Kara yolundan ise günde 120 bin araç geçebilecek. Bu yıl etüt projesini tamamlayıp yap-işlet-devret modeliyle ihalesini yapacağız. İstanbul'un otopark kapasitesini yüzde bin 67 artırdık. 25 yılda 42 bin araç kapasiteli otopark yaptık. 2023'e kadar 123 bin araç kapasiteli otoparkı hizmete almayı planlıyoruz. 1994 öncesi sadece 34 kilometre olan raylı sistemi yeni metro hatlarıyla 170 kilometreye çıkardık. Halen toplamda 288 kilometre uzunluğundaki metro hatlarının yapımı devam ediyor. Hedefimiz 190 kilometreyi bulan tüneller ve bin 100 kilometrelik metro hatlarıyla İstanbul'u dünyanın en yaygın ulaşım ağıyla donatmaktır. Yatırım tutarı 3 katrilyon lira olan 18,5 kilometrelik Mahmutbey-Bahçeşehir-Esenyurt Metro Hattı'nın inşaatına devam ediyoruz. Beylikdüzü-Esenyurt-Avcılar-Zincirlikuyu-Söğütlüçeşme Metrobüs Hattı ile Esenyurt ilçesine hizmet veriyoruz."

İstanbul'un yeşil alanlarının 1994'ten bu yana 6 kat artırıldığını söyleyen Erdoğan, "Spor tesislerinde 1994 öncesi sadece 4 spor salonu bulunan İstanbul'a 25 yılda 47 spor salonu kazandırdık. İçme suyunda Melen Projesinin birinci aşamasıyla İstanbul'a yıllık 268 milyon metreküp su temini sağladık. Projenin 145 kilometre uzunluğundaki ikinci aşamasıyla da İstanbul'u yıllık 307 milyon metreküp ilave su kaynağına kavuşturduk. Vahşi çöp depolama alanlarında çöplükler patlağı için İnsanların can verdiği bu şehri modern çöp depolama alanlarıyla tanıştırdık." ifadelerini kullandı.

 

İmar barışında milyonlarca kişi başvurularını tamamladı!