İran'da kripto para madenciliği yasağı kaldırıldı!

İran'da kripto para madenciliği yasağı kaldırıldı!İran'da enerji tüketiminde meydana gelen sorun sonrası kripto para madenciliğine gelen yasak kaldırıldı.


İran'da elektrik tedarikinde yaşanan problem sebebiyle kripto para madenciliğine getirilen yasağın kalktığı ve üretimin yeniden başladığı açıklandı. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; İran Elektrik Üretim ve Dağıtım Şirketinden yapılan yazılı açıklamaya göre, eski Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani tarafından 26 Mayıs'ta kripto para madenciliğine getirilen yasak 22 Eylül'de bitti.

Açıklamada üretim izni olanların kripto para madenciliği faaliyetini sürdüreekleri açıklandı.İran'da meydana gelen toplu elektrik kesintileri nedeniyle ülkede Bitcoin madenciliği faaliyetleri 26 Mayıs'ta Ruhani'nin talimatıyla askıya alınmıştı.

İran

Ruhani, 8 Haziran'da yaptığı açıklamada ise ülkede kripto para faaliyetlerinin yasallaştırılmasını ve bu alana yatırım yapan vatandaşların sermayesinin korunmasını sağlamak için gerekli adımların atılması için çağrı yapıldı.

İran, indirimli elektrik tarifeleri nedeniyle Çin, Rusya, ABD, Kazakistan, Kanada ve İzlanda ile birlikte dünyada en fazla kripto para üreten 7 ülkeden biri konumunda yer alıyor.

Hindistan dünyada en çok kripto para kullanan ülke oldu!

Jerome Powell'dan kripto para açıklaması!