İzmir'de kripto para madenciliği operasyonu: 2 gözaltı!

İzmir'de kripto para madenciliği operasyonu: 2 gözaltı!İzmir Menderes'te bir iş yerine gerçekleştirilen baskında kripto para madenciliğinde kullanılan cihazlar bulundu. Baskında 2 kişi gözaltına alındı.


İzmir Menderes'te bir iş yerine gerçekleştirilen baskında kripto para madenciliğinde kullanılan cihazlar ele geçirilirken; 2 şüpheli de göz altına alındı. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre;  İzmir  Valiliği tarafından gerçekleştirilen açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Menderes Kısık Sanayi Bölgesindeki bir iş yerinde kripto para madenciliği uygulandığının ihbar edilmesinin üzerine harekete geçti. 

İzmir

Menderes Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde sürdürülen çalışmadan sonra ekipler, adrese baskın gerçekleştirdi. İş yerinde gerçekleştirilen aramada 22'şer kripto para üretim cihazı ile bilgisayar anakartı, 19 adet 4 GB RAM, 20 işlemci, 38 güç kaynağı, 320 ekran kartı, 28 adet 32 GB taşınabilir bellek, 24 soğutucu fabulundu. 

Adresteki A.B. ve M.B. gözaltına alındı. İş yerinde bulunan malzemelerin gümrük kaçağı ve piyasa değerinin 1 milyon 522 bin Türk Lirası olduğu açıklandı.

İzmir

"Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Kanununa aykırılık" suçundan gözaltına alınan şüphelilerin jandarmadaki işlemleri devam ediyor. 

Bitcoin, kritik 50 bin dolar seviyesini geçti!

Kripto paralar değerleniyor!