Konya'da kripto para madenciliği operasyonu!

Konya'da kripto para madenciliği operasyonu!Konya'da İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi (KOM) ekiplerine bir iş yerinde kripto para üreten cihazlar olduğuna ilişkin ihbar yapıldı. İhbarı değerlendiren ekipler, iş yerine baskın düzenledi ve 103 kripto para üretim cihazı buldu.


Konya'da gerçekleştirilen bir operasyonda 103 kripto para üretim makinesi bulundu. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi (KOM) ekipleri tarafından, aldıkları bir ihbar üzerine Karatay Fevzi Çakmak Mahallesi'nde bir iş yerine operasyon düzenledi.

Konya

İhbarda kripto para üreten cihazlar olduğu belirtildi. Gece saatlerinde iş yerine baskın gerçekleştiren ekipler, 103 kripto para üretim cihazı buldu. Piyasa değerinin 1 milyon Türk Lirası civarında olduğu belirtilen cihazlara el kondu. 

Operasyon çerçevesinde 1 kişi göz altına alınırken; yapılan incelemelerde cihazların kaçak elektrikle kullanıldığı da belirlendi. Elektrik dağıtım şirketi tarafından şüpheli şahısa 2 milyon Türk Lirası tutarında ceza uygulandı.

Çin'den Bitcoin yasağı!