İş GYO'nun gayrimenkulleri İmpomes güvencesinde!

İş GYO'nun gayrimenkulleri İmpomes güvencesinde! İş GYO'nun gayrimenkulleri İmpomes güvencesinde!

Türkiye’nin sayılı Holdingleri, Gayrimenkul Yatırım Ortaklıkları ve Bankalarının kullandığı İmpomes Mülkiyet Erişim Sistemi, iki büyük yatırımcının da mülklerini güvence altına aldı.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Kurumsal gayrimenkul yatırımcılarının tapularını takip edebilmesi ve mülklerinin imar durumunu sorgulayabilmesi için İmpo İmar ekipleri tarafından hayata geçirilen İMPOMES Mülkiyet Erişim Sistemi, iki büyük yatırımcının daha mülklerini güvence altına aldı. İŞ GYO ve Akçansa, mülklerinin takip işi için İMPOMES’i seçti. İmpomes ekipleri halen 38 şehirdeki 7500 mülkün takibi için adeta dedektif gibi çalışıyor ve mülk sahiplerinin zarar etmesini engelliyor.


İmpo İmar ekipleri tarafından 6 yıl önce hayata geçirilen web tabanlı mülkiyet erişim sistemi İmpomes, mülk sahipleri adına adeta tapu dedektifliği yapıyor. Tapuya konu olan gayrimenkulleri Türkiye’nin neresinde olursa olsun izlemeye alan İmpomes ekipleri, tapu sahiplerinin adına sahaya inerek mülkü inceliyor ve fotoğraflıyor. Aynı zamanda ilgili belediyesinde imar durum takibi ve emlak vergisi incelemelerinde bulunuyor. 2 ayda bir yapılan bu denetimler mülk sahiplerine raporlanıyor. 

İMPOMES Genel Koordinatörü Damla Kartalkanat da İMPOMES ’in halen yaklaşık 7500 mülkün düzenli olarak takibini gerçekleştirdiğini söyledi. Damla Kartalkanat, halen 38 il 93 ilçedeki tapularının sistemin güvencesinde olduğunu belirterek “Bizim için il sınırı yok, Türkiye’nin her yerinden gelen talepleri karşılayabilecek durumdayız. Önemli olan gayrimenkul sahipleri ‘mülkümün durumu ne’ diye bize başvursunlar” dedi. 


Sistem Nasıl Çalışıyor?

İMPOMES’le gayrimenkullerin tapu kayıtlarındaki ipotek, şerh, haciz ve diğer durumları takip ediliyor, vergileri ve rayiç bedelleri tespit ediliyor. Gayrimenkule ilişkin bütün güncel belge, bilgi, imar planı, tapu kaydı gibi tüm detaylar bir arada sunuluyor. Söz konusu bilgiler kullanıcıların 7/24 erişebileceği www.impomes.com adresinde yer alıyor. Bu bilgi ve belgelere yalnızca gayrimenkul sahibi ulaşabiliyor. İMPOMES, sistem dışında erişimleri engelleyen üst düzey bir güvenlik sistemine sahip bulunuyor.  

Sistemi kullanan şirketler arasında AKİŞ Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Akkök Holding, Aksa Akrilik Kimya Sanayi A.Ş., Ak Enerji Elektrik Üretim A.Ş. Kibar Holding, Assan Gayrimenkul Geliştirme A.Ş., Süzer Holding Grup şirketleri bulunuyor.

pus