Isı yalıtımı ne demektir?

Isı yalıtımı ne demektir? Isı yalıtımı ne demektir?

Isı yalıtımı ne demektir?: Kışın ısınmak yazın da serinlemek için harcanan enerjiyi azaltmak ve daha rahat ortamlarda yaşamak amacıyla binaların dış cephe duvarları, cam ve doğramaları, çatıları, döşemeleri ve tesisatlarında, ısı geçişini azaltan önlemler
Isı yalıtımı ne demektir? sorusuna evlerimiz için mevsimsel ısıtma yada soğutmalarda enerjiden tasarruf etmeyi sağlamak amacıyla alınan önlemlerdir cevabı veriliyor. Ancak ısı yalıtımı ne demektir? sorusu için daha ayrıntılı bilgi şöyle veriliyor:


Isı yalıtımı ne demektir?

Binalarımız kışın soğur, yazın ise ısınır. Kışın kömür, doğalgaz gibi yakıtlar kullanarak evimizi soğumaması için ısıtır, yazın ise ısınan evimizi klimalarla soğuturuz. 


Isı yalıtımı, kışın ısınmak yazın da serinlemek için harcadığımız enerjiyi azaltmak ve daha rahat ortamlarda yaşamak amacıyla binaların dış cephe duvarları, cam ve doğramaları, çatıları, döşemeleri ve tesisatlarında, ısı geçişini azaltan önlemler almaktır.


Isı yalıtımının faydaları arasında; ısınma veya serinleme amacıyla yaptığımız harcamalardan ortalama yüzde 50 tasarruf ederek yazın serin kalmaya kışın daha iyi ısınmaya imkan sağlaması, dengeli oda sıcaklıkları yaratarak konforlu ve sağlıklı mekanlar oluşturulması, evlerde küflenme, siyah leke ve mantar oluşmasına neden olan terlemeyi önlemesi gibi maddeler yer alıyor. Ayrıca ısı yalıtımıyla yakıt tüketimi ve dolayısıyla atık gazlar azaltılarak çevrenin korunmasına katkıda bulunuluyor.Binalarda ısı yalıtımı yönetmeliğine göre bacalar nasıl olmalı?
Isı yalıtımı denetimi!
Isı yalıtımı nasıl yapılır?
Binalarda Isı Yalıtımı Yönetmeliği!
Isı yalıtımı ile binaların dayanıklılığı arttırılabiliyor!Nagihan AKDAŞ/Emlakkulisi.com