Isparta'da trafiği aksatan yol üzerindeki yapılar yıkıldı!

Isparta'da trafiği aksatan yol üzerindeki yapılar yıkıldı!


Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen'in seçim döneminde vaat ettiklerinden biri olan SDÜ Batı Kampusu-Adliye arasındaki yolda asfaltlama çalışmaları sırasında, Adliye Kavşağında bulvar üzerinde kalan 2 katlı binanın da yıkımını gerçekleştirdi...


Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in talimatı ile Fatih Mahallesi 201 Cadde Adliye Kavşağında Rasim-Ayşe Altıntaş'a ait yolda kalan 2 katlı 180 metrekarelik bina yıkıldı.  Binada kalan aileyi Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ziyaret etti. Karşılıklı anlayış içerisinde, bina sahipleri madur edilmeden Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yıkımı gerçekleştirildi. Bu yapının yıkımı ile birlikte trafiği zorlayan, yol üzerindeki yapıların yıkımı tamamlanmış oldu.

Yıkım programı için Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve Altıntaş ailesin yanı sıra mahalle muhtarları yıkım alanındaydı. Uyan32'nin haberine görei Başkan Başdeğirmen'e, Isparta şehir trafiğine yaptığı hizmetlerinden dolayı plaket verildi.

Yıkılan binanın sahipleri Rasim-Ayşe Altıntaş çifti İsparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ile sohbet etti. Ayşe-Rasim Altıntaş, "Yolu açıyorsunuz, ahaliyi kurtardınız. Vatana millete hayırlı olsun. İsparta'mızda trafikten kurtulmuş oldu" diyerek konunun karşılıklı anlayış ile yürümesi için ise "Tatlılıktan tatlılık, hayır doğar. Şerden şer doğar. Birlikte orta yolu bulduk. Vatana millete hayırlı olsun" ifadelerinde bulundu. Fatih Mahallesi sakinlerinden olan işadamları Mustafa Özaydın ve Mustafa Uygun tarafından, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür plaketi verildi.  Mustafa Özaydın, “Büyüyen Isparta’mızın yollarına engel olan yapıların yıkımında gösterdiğiniz çaba ve gönül adamlığınıza bölge esnafı ve halkı adına teşekkür ederim” diye ifade ederken, Mustafa Uygun da, “ Isparta’nın yıllarca ihmal edilmiş sorunlarının çözümünde gösterdiğiniz duyarlılık ve gayretlerden dolayı teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Başkan Başdeğirmen , plaketi almanın kendisi için sürpriz olduğunu ifade ederek, "Bunlar bizim vazifemiz, yapmak zorundayız. Böyle bir plaketi almak benim için mutluluktur, İnşallah çok daha güzel çalışmaları hep birlikte yapacağız" diye konuştu.

Trafiğin aksamasına neden olan yapılar için yıkım yapmaya devam ettiklerini ileten Başkan Başdeğirmen, "Yol üzerinde kalan dördüncü evimizin de yıkımını gerçekleştirdik. Yıkımı yapılacak iki evimiz daha kalıyor. Bu yıkımları da yaparak vatandaşlarımızın daha rahat ulaşımlarını sağlamalarını hedefliyoruz. Bulunduğumuz alandaki yolumuzun genişliği 20 metrenin üzerinde, ancak yolun ortasında evimiz olduğu için bu genişlik 8-9 metreye düşüyordu. Evin yıkımı ile birlikte Adliye Kavşağından-SDÜ Batı Kampusuna kadar ulaşan bir bulvara dönüştürüyoruz. Bulvarımızın tüm altyapı çalışmaları tamamlandı, bir bölümünün asfaltı döküldü. Mahallemizdeki vatandaşlarımız da bu durumdan oldukça memnun. Bugün bu mutluluğu hep birlikte paylaşıyoruz. Ev sahiplerimizde evlerinin yıkılarak yolların açılmasından dolayı duydukları memnuniyetlerini ifade ettiler. Bundan bizde mutlu oluyoruz. Hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İsparta Belediyemiz hiçbir zaman vatandaşlarını mağdur eden bir kurum değildir. Çalışmalarımızda kimseyi mağdur etmedik, sokağa atmadık. Vatandaşlarımızın oturacakları yeri ayarladık, ihtiyaçlarını karşıladık. Vatandaşlarımızda bu yıkım çalışmasına mutlu bir şekilde müsaade ettiler.”şeklinde konuşmasına devam etti. 

TOKİ Isparta projesinin ihalesi yapıldı!