25 / 09 / 2022

İstanbul Finans Merkezi, Ümraniye Belediyesi'ne 150 milyon TL getirecek!

İstanbul Finans Merkezi, Ümraniye Belediyesi'ne 150 milyon TL getirecek!

Torba Tasarı ile Ataşehir Belediyesi sınırlarından Ümraniye Belediyesi sınırlarına dahil edilen İstanbul Uluslararası Finans Merkezi, ruhsat harçlarıyla Ümraniye Belediyesi'ne 150 milyon TL getirecek. Ataşehir Belediyesi, karşı atağa geçiyor...İstanbul Finans Merkezi, Ümraniye Belediyesi ne 150 milyon TL getirecek!


TBMM Genel Kurulu'nda dün akşam görüşülerek kabul edilen Torba Tasarı ile Ataşehir Finans Merkezi olarak bilinen bölge, Ümraniye İlçesi sınırlarına dahil edildi. Böylelikle İstanbul Finans Merkezi, Ataşehir Belediyesi'nden Ümraniye Belediyesi'ne bağlanmış oldu. 


Ataşehir Belediyesi, bir kaç saat içinde resmi açıklama yapmaya hazırlanıyor. Emlakkulisi.com'un ulaştığı ilk bilgilere göre İstanbul Finans Merkezi'nin ruhsat harçları ve diğer ödemeleriyle belediyeye 150 milyon TL katkı sağlayacak olması dikkat çekiyor.


Ataşehir Belediyesi şimdi ne yapacak? 


Meclis kararı olduğu için şu an Ataşehir Belediyesi'nin karara itiraz hakkı yok. Ancak 3 ay önce mahkeme kararıyla İstanbul Finans Merkezi'nin bulunduğu alanın Ataşehir ilçe sınırları içinde bulunduğunu öne süren Ataşehir Belediyesi, durumu parti ayrımı yapmaksızın tüm İstanbul milletvekilleriyle paylaşacak ve milletvekillerinden Torba Tasarı'nın Anayasa Mahkemesi'nde iptalini sağlamaları yönünde kulis faaliyetini başlatacak.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin İstanbul Finans Merkezi açıklaması için tıklayın!
Geri Dön