16 / 08 / 2022

İstanbul'da büyük kentsel dönüşüm projesinin tarihi açıklandı! TOKİ Ümraniye'den başlayacak

İstanbul'da büyük kentsel dönüşüm projesinin tarihi açıklandı! TOKİ Ümraniye'den başlayacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Ümraniye Zemin Altı Katlı Otopark ve Belediye Meydanı Açılış Töreni'de ilçede başlayacak kentsel dönüşüm projesine ilişkin açıklamalar yaptı.Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İstanbul'da önümüzdeki günlerde başlayacak olan kentsel dönüşüm projeleriyle ilgili açıklamalar yaptı. Ümraniye'de yapılan açılış ve teml atma törenine projeye ilişkin bilgiler veren Bakan Kurum, İstanbul'u, tarihin en büyük çevre ve şehircilik projeleriyle tanıştırdıklarını iddia etti.

Kurum, iddiasını İstanbul'u depreme hazırlayıp, vatandaşların daha sağlıklı ve güvenli konutlarda oturmalarına imkan sağladıklarını söyleyerek sürdürdü.

Kurum, iktidar olarak kente nefes aldıracak meydanlar, otoparklar ve yeşil alanlarla vatandaşların ihtiyaçlarını gidermeyeçaba sarf ettiklerini ifade etti.

Kurum, geçtiğimiz 10 yılda İstanbul'da yenilenen konut sayısını ve önümüzdeki dönemde başlayacak kentsel dönüşüm projeleriyle ilgili açıklamalar yaptı.

Kurum, metropolde 600 bin konutun yenilendiğini, şu anda da 39 ilçede 140 bin yeni konutun dönüşümüne edildiği bilgisini kamuoyuyla paylaştı.

 İstanbul da büyük kentsel dönüşüm projesinin tarihi açıklandı! TOKİ Ümraniye den başlayacakSorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.