25 / 03 / 2023

İstanbul'un hangi ilçesinde konut fiyatları arttı?

İstanbul'un hangi ilçesinde konut fiyatları arttı?

İstanbul Beykoz'da imar planlarının çözüme kavuşmasının ardında ilçe içerisinde konut fiyatları artış yaşadı.İstanbul Beykoz ilçesine bağlı Çavuşbaşı mahallesinde imar sorunları çözüme kavuşuyor. Sabah'tan Zeynel Yaman'ın haberine göre; bölgede en küçük oranlarla imar planlarına izin çıktı. 

2b kanununa göre tapuları 6 yıl önce teslim edilen arazilerin planları da bu kapsamda bitiyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un önceki gün Beykoz Belediyesi'ne ziyareti sonrasında açıkladığı planlarla uzun süredir bekleyen arsa fiyatlarını da hareketlendirdi. Metrekare fiyatları uzun süredir az olan Beykoz, Karlıtepe ve Çavuşbaşı bölgesinde plan tarihinin belirlenmesi ile beraber yüzde 30 fiyatların yükseldiği söyleyen gayrimenkul uzmanı Serdar Kar, "Beykoz'un tapuları 6 yıl önce alındı. Metrekare fiyatları 1500 liraya kadar çıkarken, şu anda 2500 liraya kadar çıkması bekleniyor. Ruhsat aşamasına gelindiğinde arsa metrekare fiyatları 5 bin liraya kadar çıkacak. Bu bölgede emsaller çok düşük tutulacağı için yoğunluk beklenmiyor. Çavuşbaşında plan alanına giren arsalarda, oturum alanlarının da çok düşük seviyelerde tutulması bekleniyor" şeklinde konuştu.

İstanbul un hangi ilçesinde konut fiyatları arttı?

Uzun zamandır imar bekleyen gayrimenkul yatırımcıları ve ilçe sakinlerinin karar plan çıktıktan sonra bir kısmının elindeki arsaları satacağını söyleyen Kar, " Artık konut projelerini gerçekleştirecek aktörler sahada kalacak, yatırımcıların bir kısmı satış yaparak çıkacak. Bu da bölgede yeni bir gayrimenkul ve fiyat hareketliliği getirecek" dedi.

Beykoz'da kentsel dönüşüm başlıyor!
Geri Dön