İzmir'in konut açığı sürüyor!

İzmir'in konut açığı sürüyor!İzmir'de konul salımı alanında talebin yüksek okluğunu belirten Tanyer İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Münir Tanyer "Mevcut konut stoğu yeterli değil. İzmir'de konut açığı sürüyor" açıklaması yaptı.


İzmir'de konul salımı alanında talebin yüksek okluğunu belirten Tanyer İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Münir Tanyer "Mevcut konut stoğu yeterli değil. İzmir'de konut açığı sürüyor" açıklaması yaptı. 


İnsanların artık daha bilinçli olduğunu ve fiyat kalite orantısına daha çok dikkat ettiğini belirten Tanycr, konut üreten müteahhitlerin de bu durumun farkında olduğunu ve fahiş fiyatta ev satılmadığım söyledi.  İzmir'de konut açığının devam ettiğine dikkat çeken Münir Tanycr, "İzmir geçmişten beri gözde bir kent oldu ve nitelikli göç alıyor. Bu anlamda parlayan bir yıldız. Yeni yapılacak konutların satışlarının da sürekli olacağını düşünüyorum,  İzmir  cazibesi yüksek bir kent. Planlı ve düzenli hareket edilmeli. Öncelikle kentin altyapı sorunları çözülmeli. Gelecek kuşaklara, daha yaşanabilir bir kent bırakmamız gerekiyor. Bu konuda insanı ve yasamı merkeze alan ve çocuklarımızın geleceğine yönelik projeler üretelim istiyoroz"dcdi. 


KAZANDIRIYOR 

Artan girdi maliyetlerinin müteahhitleri zorladığını ve konul fiyatlarında yakın zamanda artış olacağını da kaydeden Tanyer İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Münir Tanycr Münir Tanyer, şu ifadeleri kullandı: "Eğer konut ihtiyacı olan varsa bu dönemde yılbaşına kadar ev almalarını tavsiye ederim. Gayrimenkulun önümüzdeki dönemde çok daha fazla prim yapacağını öngörüyorum. Diğer yatırım araçları, gayrimenkul kadar kazandıranlarç Yatırım yapmak isleyenler önümüzdeki yıl, bu düşüncelerimizin ne kadar doğru olduğunu göreceklerdir. Konut kredi faizleri arttı. Seçimler ve hükümet kurulma sürecinin ardından gayrimenkul sektörü de düzene girecektir." Tanyer İnşaat'ın Asma Bahçeler projesi (üstte) büyük ilgi görmüştü. 


Ege Telgraf