İzmit'te kentsel dönüşüm çalışmaları hızla sürüyor!

İzmit'te kentsel dönüşüm çalışmaları hızla sürüyor!İzmit Belediyesi kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında yapımı devam eden binaları inceledi. Yaklaşık 4 bin 580 kişiyi ilgilendiren 12.6 hektarlık alanın yapım çalışmaları ara vermeden devam ediyor.


İzmit Belediyesi kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında yapımı devam eden binaları inceledi.


Bakanlar Kurulu kararıyla riskli alan ilan edilerek kentsel dönüşüm yapılması kararlaştırılan Cedit mahallesindeki çalışmalar devam ediyor. Yaklaşık 4 bin 580 kişiyi ilgilendiren 12.6 hektarlık alanın yapım çalışmaları ara vermeden devam ediyor. İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ednan Pala ve İmar ve Şehircilik Müdürü Reyhan Erbayrak da bölgeye giderek incelemelerde bulundu. Pala ve Erbayrak kentsel dönüşüm irtibat bürosunda ilgililerden çalışmaların son durumu hakkında bilgi aldıktan sonra arazide devam eden siluet ve cephe fotoğraflama çalışmalarını da takip etti.


Vatandaşlara süreç hakkında bilgilendirmede de bulunan İzmit Belediyesi Yetkilileri, ”Kentsel dönüşümden kimsenin endişe etmesine gerek yok. Bütün çalışmalarımızı herkesin gözü önünde şeffaf şekilde yapıyoruz” dedi. Cedit mahallesindeki vatandaşlarla uKaynak: İzmit’te kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor 


Olay Çanakkale