Kahramankazan Millet Bahçesi’nin inşaatı başlıyor!

Kahramankazan Millet Bahçesi’nin inşaatı başlıyor!

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz’un seçim vaatlerinin en büyüğü olan Kahramankazan Millet Bahçesi’nin yatırım ihalesi gerçekleştirildi. İnşaat çalışmalarına başlanan Millet Bahçesi’nin bir yıl içerisinde tamamlanması hedefleniyor.


Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz’un, seçim döneminde belediye başkanı seçilmesi halinde gerçekleştirmeyi vadettiği projeler arasında yer alan Kahramanakazan Millet Bahçesi için önemli bir adım daha atıldı.  TOKİ  eliyle ilçeye kazandırılacak olan Kahramankazan Millet Bahçesi’nin, proje ihalesinin tamamlanarak, içerisinde yer alacak proje detayları da belirlenmişti.

Anadolu Gazetesi'nde yer alan habere göre; Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde 191 dönümlük alan üzerinde yapımına başlanacak Millet Bahçesi için zemin etüdü çalışmaları tamamlandı. Millet Bahçesi’nin yapılması amacıyla son aşama olan yatırım ihalesi 30 Nisan perşembe günü düzenlendi. TOKİ'nin ihale sürecinin tamamlanmasıyla, Millet Bahçesi’nin inşaatına başlandı. İnşaat sürecinin bir yıl içinde tamamlanması planlanırken, projenin ilçenin çehresini değiştirmesi bekleniyor.

Birçok donatı yer alıyor

191 dönümlük alan üzerinde inşa edilecek Kahramankazan Millet Bahçesi’nin içinde birçok donatı bulunuyor. Millet Bahçesi’nde spor kompleksleri, bisiklet yolu, Millet Kıraathanesi, amfi tiyatro, sanat sokağı, yöresel ürünler pazarı, botanik parkı, çocuk müzesi, festival alanı, sanat atölyeleri, Şehitler Yolu, Ata Sporları Merkezi, kreş, çocuk oyun alanları, koşu ve yürüyüş parkurları, bisiklet yolu, yaşlı ve engelliler için donatılar ile yapay gölet ve köprülerin de olacağı birçok unsur yer alacak.

Kahramankazan Millet Bahçesi’nin inşaatı başlıyor!

“Kahramankazan’ı en iyi yere taşıyacağız”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, ilçeye ziyaretinde Ankara’ya kurulması planlanan millet bahçelerinden birinin de Kahramanakazan’a yapılacağının sözünü verdi ve şu açıklamalarda bulundu: “Kahramankazan’ı eğitimiyle, üretimiyle, sağlığıyla, enerjisiyle, termal turizmiyle, ulaşımıyla en iyi yere taşıyacağız. Başkanımız Serhat Oğuz Bey’in her türlü projesinin arkasındayız.”

İple çekiyoruz

Millet Bahçesi’nin ilçeleri değerlendirdiğini anlatan Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, şu ifadeleri kullandı: “Kahramankazanımızın çehresini değiştirecek Millet Bahçesi’nin yatırım ihalesinin yapılmasından oldukça mutluyuz. Sıra artık inşaat çalışmalarının başlamasında. Millet Bahçemize kavuşacağımız günü iple çekiyoruz. Kahramankazan halkımıza şimdiden hayırlı uğurlu olsun.”

Başkanlık görevine seçilmesiyle hemşehrilerine verdiği sözleri birer birer yerine getirdiklerinden bahseden Oğuz, “Bu sözlerimizin en büyüğü Millet Bahçesi’nin ilçemize kazandırılmasıydı. Hamdolsun bu noktada önemli bir adım daha atılmış oldu. İlçemizin çehresini değiştirecek millet bahçesi inşallah en kısa sürede hemşehrilerimizle buluşacak. Bu süreçte desteklerinden dolayı başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum ve emeği geçenlere Kahramankazan halkı adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Ankara Kahramankazan'a millet bahçesi müjdesi!

Ankara Kahramankazan Millet Bahçesi için düğmeye basıldı!