Kartepe’de otel doluluk oranı yüzde 70'e çıktı!

Kartepe’de otel doluluk oranı yüzde 70'e çıktı!

Kartepe’de, yarıyıl tatilinin başlamasıyla birlikte kayak merkezindeki doluluk oranı yüzde 70’lere çıktı. Renkli görüntülerin oluştuğu pistlerde çocuklar kayak yaparak stres atarken, otel yönetimi güvenlik açışından tüm tedbirlerin alındığını söyledi.Kar kalınlığının 90 santimetreyi bulduğu Kartepe’de, yarıyıl tatilinin başlamasıyla birlikte kayak merkezindeki doluluk oranı yüzde 70’lere çıktı. Renkli görüntülerin oluştuğu pistlerde çocuklar kayak yaparak stres atarken, otel yönetimi güvenlik açışından tüm tedbirlerin alındığını söyledi.GÜVENLİK ÜST SEVİYEDE

Otel yönetimi ile kayak merkezinde bulunan işletmeciler ise tatilcilerin herhangi bir kaza yaşamamaları için pistte yoğun güvenlik önlemleri aldıklarını dile getirdi. Pist içinde kayakseverlerin arasında megafonla dolaşan görevliler, tatilcileri uyarırken pist içerisinde bulunan ağaçlar darbe emici süngelerle kaplandı. Pist kenarlarını da güvenlik perdeleriyle kapatan işletmeciler, güvenliklerinin üst seviyelerde olduğunu söyledi.


HİÇ BİLMESELER BİLE

İkinci sınıfa giden çocuğu Yaman ile İstanbul’dan Kartepe’ye tatile gelen Seçkin Nazlı, “Tatili yapabilsinler diye Kartepe’ye geldik, umduğumuzu bulduk. İstanbul’da böyle bir karı bulmak mümkün değil” dedi. Hem acemiler hem de üst seviyedeki kayakçılar için pistlerin bulunduğunu belirten Kayak Eğitmeni Halit Gider ise “30 kişilik profesyonel bir ekibiz. Hiç bilmeyen bir misafirimize bile bir iki saat içerisinde kayağı öğretiyoruz. Malzemelerimiz güvenlikli olduğu için düşer düşmez çıkıyor ve sakatlığı engelliyorlar” diye konuştu.


DOLULUK YÜZDE 70

Güvenlik önlemlerinin üst seviyede olduğunu söyleyen Kartepe’deki otelin ve kayak merkezinin Genel Müdür Yardımcısı İrfan Çiçek, “Otelimiz İstanbul’a yakınlığı ve Kocaeli’nin sanayi bölgesi olmasından dolayı yoğun bir bölgeye hitap ediyor. Otelin doluluğu sömestr dönemi ve muhteşem kar yağışı ile birlikte yüzde 70 civarında. Merkezimizdeki telesiejlerimizin bakımı yaz kış zamanında yapılıyor. Tecrübeli ve profesyonel bir ekibiz. Bütün kayak sporlarıyla ilgili güvenlik önlemleri ziyadesiyle alınmış durumda. Misafirlerimiz geldiğinde emniyetli bir şekilde sporlarını yapıyorlar” dedi.


SÜREKLİ UYARIYORLAR

Kayak sırasında aldıklarını önlemleri sıralayan kızak evinin görevlilerinden Adem Yıldız ise misafirleri ilk kapıda karşılayarak uyardıklarını dile getirerek, “Görevli arkadaşlarımız devamlı saha içerisinde uyarılarda bulunuyor. Ağaçlarda süngerlerimiz ve filelerimiz var. Misafirlerimizin zarar görmemesi için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz ve yaptığımıza da inanıyoruz” şeklinde konuştu.


Manşet Kocaeli