KİPTAŞ Silivri 4. Etap başvuru şartları 2020!

KİPTAŞ Silivri 4. Etap başvuru şartları 2020!

KİPTAŞ Silivri 4. Etap için başvuruları bugün itibariyle başladı. İşte KİPTAŞ Silivri 4. Etap başvuru şartları 2020...


Türkiye’deki asgari ücret sınırını dikkate alarak, en asgari seviyede gelire sahip olan vatandaşların da konut alabileceği  KİPTAŞ Silivri 4. Etap için başvurular başladı. İşte KİPTAŞ Silivri 4. Etap başvuru şartları 2020...

Başvuruların 21 Haziran 2020 tarihinde sona ereceği  KİPTAŞ Silivri 4. Etap projesi için 120 ay vade imkanı sunuluyor. Sabit taksit imkanı sağlanan KİPTAŞ Silivri 4. Etap konutları 7 katlı 32 blok şeklinde inşa ediliyor.

Modern mimari ve çevre standardıyla hayata geçirilecek olan olan KİPTAŞ Silivri 4. Etap'ta ev sahibi olmayanlar öncelikli tutulacak.  Projedeki toplam konut sayısı 1396 olarak belirlendi.

474 adet 2 oda 1 salon açık mutfak, 702 adet 2 oda 1 salon kapalı mutfak, 220 adet 3 oda 1 salon kapalı mutfak konutun yer aldığı KİPTAŞ Silivri 4. Etap projesinde konutların yanı sıra cadde dükkanlarına da yer verilecek.

Yüzde 40'ı yeşil alana ayrılan projede en düşük fiyat 228 bin TL olarak belirlendi. Projeden 46 bin TL peşinat ve 2 bin 200 TL taksitle konut sahibi olunabiliyor.

Asgari ücretin altında ödeme planıyla konut sahibi olunabilen KİPTAŞ Silivri 4. Etap projesi için başvurular online olarak silivri4.kiptas.com.tr adresi üzerinden de kabul ediliyor.

KİPTAŞ Silivri 4. Etap başvuru şartları 2020!

-Başvuru sahibinin T.C. vatandaşı ve reşit olması, kendisi veya eşine ait tapuda kayıtlı, kat irtifaklı ya da kat mülkiyetli bağımsız bölümün olmaması (tarla, bağ, bahçe, işyeri ile başvuru sahibi ve eşinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç) şartı ile başvuru yapılabilir. Ayrıca hak sahibi olacak kişinin veya eşinin daha önce KİPTAŞ’tan konut satın almamış olması gerekmektedir. 

-18 yaşını tamamlamış bireylerin, aileleriyle birlikte yaşaması durumunda kendi adına tapuda kayıtlı kat irtifaklı, kat mülkiyetli bağımsız bölümün olmaması (tarla, bağ, bahçe, işyeri ile hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç) şartı ile başvuru yapabilecektir.

-Başvuru sahibininmüracaat tarihi itibariyle İstanbul il sınırları içerisinde en az 1 yıldır ikamet ediyor olması gerekmektedir.

-Hak sahipliği kurası sonucunda aynı yerde ikamet eden bir ailede birden fazla kişiye hak sahipliği çıkması halinde aile fertlerinden sadece bir kişi ile Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesi imzalanacaktır. Bu durumda hangi aile ferdinin hak sahibi olacağı kişilerin uzlaşmasına bırakılacak olup uzlaşma sağlanmaması halinde aile bireyleri arasında kura çekilecektir.

-Şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimler için 2+1 kapalı mutfaktan oluşan 50 konut ayrılmış olup, bunlar için başvurular ayrı kabul edilecektir. Başvuruların konut sayısından daha fazla olması halinde asil hak sahipliği ve her konut için uygun miktarda yedek üye hak sahipliği de noter huzurunda yapılacak kura ile belirlenecektir.

-En az %40 engelli vatandaşlar için 2+1 kapalı mutfaktan oluşan 50 konut ayrılmış olup, bunlar için başvurular ayrı kabul edilecektir. Başvuruların konut sayısından daha fazla olması halinde asil hak sahipliği ve her konut için uygun miktarda yedek üye hak sahipliği de noter huzurunda yapılacak kura ile belirlenecektir.

-Kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşlarında sigortalı olarak çalıştığını belgeleyen tüm sağlık personeli için (temizlik görevlisi, memur, ambulans şoförü, hasta bakıcı, hemşire, doktor vb.) 2+1 kapalı mutfaktan oluşan 50 konut ayrılmış olup, bunlar için başvurular ayrı kabul edilecektir. Başvuruların konut sayısından daha fazla olması halinde asil hak sahipliği ve her konut için uygun miktarda yedek üye hak sahipliği de noter huzurunda yapılacak kura ile belirlenecektir.
 
Silivri 4. Etap Konutları için Ön Başvuru 31 Mayıs saat 24:00 ve 21 Haziran 2020 saat 17:00 arasında kabul edilecek.

 

KİPTAŞ Silivri 4. Etap 25 soruda tüm detaylarıyla!

 

Web: http://silivri4.kiptas.istanbul/