Kocaeli Orhangazi Spor Salonu’nun dış cephesi tamamlanıyor!

Kocaeli Orhangazi Spor Salonu’nun dış cephesi tamamlanıyor! Kocaeli Orhangazi Spor Salonu’nun dış cephesi tamamlanıyor!

Çalışmalarına son sürat devam eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Orhangazi Spor Salonu’nun dış cephesini tamamlıyor.


Bugüne kadar pek çok okulun yanında hayata geçirdiği okul tipi spor salonlarının bir yenisini de Körfez Orhangazi Anadolu Lisesi yanına inşa eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bu salonları vatandaşın da kullanımına açıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, inşaat çalışmaları hummalı şekilde süren spor salonunun mekanik ve elektrik işleri sürerken dış cephe çatı kenet kaplama işleri tamamlanıyor. İç kısımda spor salonunun yer aldığı ve diğer bölümlerin saten sıva işlerine de başlayan Kocaeli Büyükşehir ekipleri, spor salonunun işlerinin büyük bir kısmını da tamamladı.

BİN 600 METREKARELİK KAPALI ALAN

1.100 metrekare alan üzerinde hayata geçirilen spor salonu toplam 1.600 metrekare kapalı alana sahip olacak. Salonun zemin katında 28 çarpı 13 metre ebatlarında basketbol sahası, bu saha ile ortak kullanımlı 9 çarpı18 metre ölçülerinde voleybol sahası inşa edilecek. Binanın birinci katında diğer faaliyetlerin yapılabileceği toplam 360 metrekare ölçülerinde 3 adet de salon bulunacak.

Kocaeli Orhangazi Spor Salonu’nda 220 kişilik tribün antrenör odası, soyunma odaları, duşlar, tuvaletler ve büfe için ayrılmış kısımlar bulunacak. Salonun inşaatında 28 ton demir 366 metreküp alüminyum kompozit panel, 1840 metrekare kenetli çatı ve cephe kaplaması, 115 ton yapı çeliği, yaklaşık 450 metreküp hazır beton kullanılacak.