08 / 08 / 2022

Koçtaş mağazaları kapılarını açtı!

Koçtaş mağazaları kapılarını açtı!

Ev geliştirme perakendeciliğinin lideri Koçtaş, 24 Mart 2020 tarihinde geçici olarak kapatma kararı aldığı mağazalarını yeniden açtı.
Türkiye genelinde koronavirüs salgını sebebiyle alınan tedbirler kapsamında, 19 Mart 2020 tarihinde AVM mağazalarını, 24 Mart 2020 tarihinde ise tüm mağazalarını geçici olarak kapatma kararı alan Koçtaş, 4 Mayıs 2020 Pazartesi gününden itibaren 24 ildeki 19 Koçtaş ve 32 Koçtaş Fix olmak üzere toplamda 51 mağazası ile yeniden hizmet veriyor.

Müşterilerin evlerinde ihtiyaç duyabilecekleri temel ürünleri sağlamak ve ustaların malzeme ihtiyaçlarını karşılamak için, 11:00-19:00 saatleri arasında açık olacak  olanseçili mağazalarda, hijyen ve temizlik standartları en yüksek seviyede uygulanarak öncelikle çalışanların ve tüm müşterilerin sağlığına da azami özen gösteriliyor.

Koçtaş mağazalarının yeniden hizmet vermesiyle ilgili açıklamalar yapan Koçtaş Genel Müdürü Devrim Kılıçoğlu: “Geçici olarak kapandığımız tarihten bugüne kadar çok yoğun bir hazırlık dönemi geçirdik. Bu süreçte iştiraki olduğumuz Koç Holding ve uluslararası ortağımız Kingfisher’ın standartlarının yanı sıra, Türkiye ve dünyadan en iyi örnekleri kendimize referans aldık. Bu standartlar doğrultusunda Covid-19’a karşı ‘Sıfır Tolerans Manifestosu’ adı altında tüm ilkelerimizi belirledik, tüm önlemlerimizi aldık ve kademeli olarak mağazalarımızı açmaya başladık. Sıfır Tolerans Manifestosu, bizim için olmazsa olmaz kuralları içeriyor ve yeniden açılacak tüm mağazalarımızda da bu kurallar esas alınıyor. İstihdamın kesintiye uğramaması ve ihtiyaçlar paralelinde talebi artan yapı market ürünlerinin müşterilerimize ulaştırılması bizim için büyük önem taşıyor. Bunu bir ödev olarak görüyoruz. Koçtaş olarak, çalışanlarımızın, ailelerinin ve müşterilerimizin sağlığını son derece önemsemekte; gereken önlemleri alırken, evde geçen sürenin kalitesini artırmak, eve dair ihtiyaçları karşılamak ve müşterilerimiz, ustalarımız ve tedarikçilerimizin yanında olmak niyetiyle üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmekteyiz” diye konuştu.