24 / 05 / 2022

Kolektif House yeni ofis çözümleri geliştiriyor!

Kolektif House yeni ofis çözümleri geliştiriyor!

Ofis beklentilerini yakından inceleyen Kolektif House, yeni ofis çözümleri geliştiriyor. Şirket, ön yatırım şartı olmadan, ofis dairelerinde kurumların ihtiyacına uygun taşınmaya hazır ofis modeline başlıyor.Pandemi çalışma ve ofis kültürünü kalıcı olarak değişiklik gösteriyor. “Esneklik” kavramı iş hayatının merkezine otururken, uydu ofisler yükseliyor. 5 yıl boyunca girişimcilerden yatırımcılara, serbest çalışanlardan şirketlere pek çok gruba ortak çalışma alanının ötesinde bir hizmet sağlayan Kolektif House, tüm bu gelişmeleri yakından takip ederek yeni nesil esnek ofis çözümleri geliştiriyor. Kolektif dokunuşu ve hizmetleri eşliğinde, ön yatırım gerektirmeyen kuruma özel taşınmaya hazır ofis modeli Kolektif Suites'i hayata geçiren şirket; kurumların özel kullanımları için tercih ettikleri lokasyonda, ihtiyaçları doğrultusunda, izole, sadece kendilerine ait bir çalışma alanını içeren ofislerini tasarlıyor ve tüm operasyonel süreçlerini yönetiyor. Böylece azaltılmış giderler ve artan verimlilikle şirketlerin büyümesine katkı sunuyor.

Yeni nesil esnek ofis çözümlerine ilgi artıyor

Kolektif Suites'in 100-300 metrekare arasında alanda 5-35 kişi kapasiteli olarak dizayn edilen “Agile” ofis modeli olduğundan bahseden Kolektif House Kurucu Ortağı ve CEO'su Ahmet Onur “Koronavirüs salgını ile birlikte kurumlar esnek çalışma modeline geçiş hazırlıklarına başlarken, bunun bir yansıması olarak yeni nesil esnek ofis çözümlerine ilgi giderek artıyor. Önümüzdeki dönemde uzun vadeli kiralamalar yerine maliyet tasarrufu sağlayan esnek ofis alanları şirketlerin yeni adresi olacak. Bizler de Kolektif House olarak çalışmanın olduğu tüm alanlarda yeni ve yaratıcı çözümler geliştirmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda yeni geliştirdiğimiz esnek ofis çözümümüz Kolektif Suites ile ofis kullanımına uygun daireleri, ön yatırım gerektirmeden, Kolektif ruhuyla daire ofis tercih eden şirketlere sunmaya başladık” diye konuştu. 

Çalışan motivasyonunu artırıyor

Onur, Kolektif Suites tarafından şirketlere sunulan yararlar şu şekilde: “Salgın büyük şehirlerde yaşamanın zorluklarını daha net bir şekilde ortaya koydu. Bugünlerde pek çok şirket hibrit çalışma modeline geçiş hazırlığını planlarken, yöneticiler de ofis lokasyonlarını bir kez daha gözden geçiriyor. Yeni yatırım stratejileri merkez ofisler için şehrin merkezinde şekillenirken, uydu ofisler için ise çalışanların evlerine yakın ve yoğun olduğu bölgeler tercih ediliyor. Böylece merkez ofisler network ağını güçlendirecek biçimde konumlanırken, ev ile ofis arasındaki mesafe en aza indirilerek stresten uzak bir çalışma ortamının yaratılmasıyla çalışan mutluluğu, bağlılığı ve verimliliği perçinleniyor. Ayrıca bu yapı iş ortakları ile olan ilişkileri de güçlendiriyor. Kolektif Suites ürünümüz tam da bu noktada hem bu dönüşüme hizmet eden hem de pandemi sebebiyle ölçeği değişen firmaların rahatlıkla tercih edebileceği bir model. Kurumların mimari, yapısal, operasyonel, emlakçı gideri ve yasal pek çok konuda genel masraflarını en aza indirmeyi hedeflerken; ofis yapım aşaması, yönetim süreçleri ve alan kullanımı konusunda optimizasyon sağlıyor. Esnek sözleşme şartlarıyla daimî hareket kabiliyeti sunuyor. Ofis lokasyonundan tasarıma taşınmaya hazır yenilikçi bir çalışma alanı ile çalışanların bağlılığını, motivasyonunu ve verimliliğini artırmaya; etkinliklerimiz ile ise beraber üreterek paylaştığımız topluluğun bir parçası olarak ağınızı genişletmeye imkân tanıyor.”