29 / 05 / 2022

Kripto para piyasaları yüzde 5'e yakın değer kaybetti!

Kripto para piyasaları yüzde 5'e yakın değer kaybetti!

Kazakistan'daki iç karışıklıklar küresel piyasalardaki gelişmeler, kripto para regülasyonları nedeniyle kripto para piyasasında devam kaybı devam ediyor.Para piyasalarında denge ortamı oluşmaya başlarken Kripto Para piyasalarında satışlar artıyor. Hürriyet'ten Burak Taşçı'nın haberine göre; Fed'in Mart ayında faiz artırımında bulunma ihtimalinin artması ülkelerin kripto paralara regülasyon çalışmalarını hızlandırması, Çin'in kripto para yasaklarını artırması, Kosova'nın kripto para madenciliğine bir süre yasak koyması satışları derinleştirmişti.

Kazakistan'da akaryakıt fiyatlarının artması sebebiyle çıkan protesto eylemlerinin hükümeti devirmesi ve iç karışıklığa sebep olup ülkenin Rusya'dan yardım talep etmesiyle birlikte kripto paralardaki düşüş hızlandı.

Kripto para piyasaları yüzde 5 e yakın değer kaybetti!

Kasım ayında tarihi yüksek seviyelere çıkan kripto para birimleri dev kayıplara uğradı. Bitcoin, Ethereum ayı piyasasına bir süre önce girmişti. Kazakistan'ın dünyanın en büyük ikinci Bitcoin madencilik sahası olması ve ülkede internetin iç karışıklık sebebiyle sürekli kesilmesi kripto para madenciliğini vururken piyasaları da olumsuz etkiledi.

BITCOIN'DE KAYIP YÜZDE 5'E YAKLAŞTI

Lider kripto para birimi Bitcoin tarihi zirvesinden koptu. Kasım ayında 69 bin doları gören Bitcoin 41 bin dolara düştü. Yüzde 40'dan fazla düşüş yaşayan Bitcoin ayı piyasası oyuncularının eline düştü. Bitcoin gün içinde en düşük 41 bin 3 Dolar, en yüksek de 43 bin 243 dolar seviyesini gördü. Dominansı ise yüzde 40 civarında seyrediyor. Bitcoin saat 08:00 itibarıyla 41 bin 640 dolardan işlem görüyor.

ETHEREUM DA YIKILDI

Ethereum fiyatları da uzun zamandır yükselişe geçmemişti. Son gelişmelerle beraber 3 bin dolar sınırına ulaşan Ethereum saat 08:00 itibariyle 3200 dolar seviyesinden alıcı buluyor.

ŞAKA COINLER ÇÖKTÜ

Şaka olarak piyasaya sürülen ancak sonrasında finansal değere ulaşan Dogecoin yüzde 5 oranında düşüşle 0.1528 dolar, Shiba Inu ise yüzde 5 oranında düşüşle 0.00002943 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Kripto para piyasaları yüzde 5 e yakın değer kaybetti!

YÜKSELENLER YENİ ALTCOINLER

Yükselen kripto para birimler yine altcoinlerden meydana geliyor. KP3R yüzde 19 oranında yükselişle 1228 dolar, FARM yüzde 16 oranında yükselişle 167 dolar, ATOM yüzde 15 oranında yükselişle 41.89 dolar, MANA yüzde 13 oranında yükselişle 3.2 dolar civarında işlem görüyor.

EN ÇOK DÜŞENLER

En çok düşenler içerisinde SPL yüzde 13 oranında kayıpla 0.020 dolar, SPELL yüzde 13 oranında düşüşle 0.014 dolar, LPT yüzde 11 oranında kayıpla 37.92 dolar seviyesinden alıcı buluyor.

Bitcoin neden düşüyor?Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.