Kripto paraların değeri artacak mı?

Kripto paraların değeri artacak mı?


İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Direktörü Şant Manukyan, Fed'in kararlarının kripto paraları nasıl etkileyeceğine ilişkin konuştu.


İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Direktörü Şant Manukyan, Fed kararlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Sözcü Gazetesi'nden Emre Deveci'nin haberine göre; ABD Merkez Bankası (Fed), Kasım ayında 6,8 ile son 39 senenin zirvesine ulaşan enflasyonu kontrol etmek amacıyla, 2022'de ve 2023'te içer faiz örtüşü öngördüğünü açıkladı. 

Kripto paraların değeri artacak mı?

Şant Manukyan, Fed'in kararlarının kripto paraları nasıl etkileyeceğine ilişkin konuştu. Manukyan, "Kripto varlıklar aslında kendisini bu konunun dışında tutmaya çalışıyor olsa da dün net bir şekilde gördük; hisse senedi piyasası yukarı gidince kriptolar da yukarı gitti ama ben yine de orada bu bağlantının çok uzun süreceğini zannetmiyorum" dedi.

Kripto paraların değeri artacak mı?

Manukyan, “53 bin dolar aşılmadıkça Bitcoin'de düzeltmenin devam edeceği görüşündeyim ama 2022'de muhtemelen artık regülasyonların (düzenlemelerin) gelmesiyle çok daha net para girişleri olacaktır” açıklamasında bulundu.

Kripto paralarda toparlanma başladı!

2022'de kripto paraları bekleyen büyük tehdit ne?