Malatya Battalgazi'de 10 milyon TL'ye icradan satılık gayrimenkul!

Malatya Battalgazi'de 10 milyon TL'ye icradan satılık gayrimenkul!T.C. Malatya 1. Satış Memurluğu, Malatya ili, Battalgazi ilçesi, Çamurlu Mahallesi'nde yer alan gayrimenkulü 9 milyon 998 bin 475 TL'ye satıyor...


T.C. Malatya 1. Satış Memurluğu tarafından, Malatya ili, Battalgazi ilçesi, Çamurlu Mahallesi'nde yer alan gayrimenkul 9 milyon 998 bin 475 TL'ye satışa sunuldu. Gayrimenkulün satış ihalesi 19 Kasım tarihinde saat 14:30'da gerçekleştirilecek. 

İlan metni:

T.C. MALATYA 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2021/8 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya İl, Battalgazi İlçe, 4705 Ada, 7 Parsel, Çamurlu Mahallesindedir. Taşınmaz Malatya Elazığ Kara yoluna cephelidir. Her türlü alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanabilir durumdadır. Taşınmaz üzerinde akaryakıt istasyonu ve eklentileri olarak inşa edildiği anlaşılan lakin bakımsızlık sebebi ile keşif tarihinde boş /metruk yada betonarme iskelet halinde yapıların olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz peyzaj ve çevre düzenlemesi açısından bakımsız durumdadır.
Adresi : Çamurlu Mahallesi 4705 Ada 7 Parseldedir Battalgazi / MALATYA
Yüzölçümü : 8.776,92 m2
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Yençok:37,50 m E:0,90 yoğunluklu yapılaşma hakkına sahip olup Akaryakıt ve Servis İstasyonu alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 9.998.475,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 19/11/2021 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 17/12/2021 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Malatya Adliyesi Hukuk Mahkemeleri Ek Hizmet Binası 5. Kat Satış Memurluğu Odası

Malatya Battalgazi

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Elektronik ortamda teklif verecek olanların ihale teminat bedelini, Satış Memurluğumuza ait VakıflarBankası Malatya Şubesine ait TR620001500158007301334520 İBAN numaralı hesaba yatırmaları gerekmektedir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2021/8 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.