29 / 06 / 2022

Memur emekli maaşı Temmuz zammı ne kadar olacak? İşte emekli memurlar için 2022 Temmuz zam oranı

Memur emekli maaşı Temmuz zammı ne kadar olacak? İşte emekli memurlar için 2022 Temmuz zam oranı

Memur ve emekli maaşı Temmuz zamları her yıl olduğu gibi Haziran ayı enflasyon rakamlarına göre belirleniyor. Milyonlarca memur, sözleşmeli personel ve emeklinin alacağı zam oranları yaklaşan Haziran ayı ile birlikte şimdiden merak konusu haline geldi. Konu ile ilgili Bakanlık'tan açıklama geldi.MEMUR EMEKLİ MAAŞI TEMMUZ  ZAMMI NE KADAR OLACAK?

Memur emekli maaşı Temmuz zammı henüz netleşmedi. Haziran ayı için açıklanması beklenen enflasyon oranları ile birlikte belirlenmesi bekleniyor. Konu ile ilgili resmi açıklamalarda konuşulan rakamlar şöyle;

4 AYLIK ARTIŞ KESİNLEŞTİ

3 aylık enflasyon: % 22.81
Aralık endeks: 686,95
Nisan endeks: 904, 79
4 aylık değişim: % 31,71
SSK ve Bağ-Kur emeklisi(4 ay) % 31.71
Memur ve memur emeklisi (4 ay) % 7+ % 24,21 = % 31,21
Merkez Bankası anket tahmini 6 aylık % 34,60

Memur emekli maaşı Temmuz zammı ne kadar olacak? İşte emekli memurlar için 2022 Temmuz zam oranıSorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.