31 / 01 / 2023

Memur ve memur emeklisi maaşları kaç lira olacak? Memur maaşlarına Ocak'ta ne kadar zam gelecek? O rakam hesaplandı! 

Memur ve memur emeklisi maaşları kaç lira olacak? Memur maaşlarına Ocak'ta ne kadar zam gelecek? O rakam hesaplandı! 

Ekim, Kasım ve Aralık ayı enflasyon verileri ile memur ve memur emeklilerinin alacağı enflasyon farkı netleşecek. Peki en düşük memur maaşı ne kadar olacak? Memur 2023 zammı ne kadar olacak? Memur maaşına ne kadar zam gelecek? İşte memur maaşı ile ilgili merak edilen son dakika detayları...2022 yılının sonuna yaklaşılmasıyla beraber memur maaşı ve emekli memur zammı ile ilgili araştırmalar hız kazandı. Senede iki kez yapılan memur ve memur emeklisi için zam oranı, açıklanan enflasyon verileriyle şekillenmeye başladı. 2023'ün ilk 6 ayı için memur ve memur emeklileri, sözleşmeden kaynaklanan yüzde 8’lik zammı hak etti. Ekim, Kasım ve Aralık ayı enflasyon verileri ile memur ve memur emeklilerinin alacağı enflasyon farkı netleşecek. 

Memur ve memur emeklisi maaşları kaç lira olacak? Memur maaşlarına Ocak ta ne kadar zam gelecek? O rakam hesaplandı! 

Ekim ayının gelmesiyle 2023 memur zammı için dikkatler son 3 aya ilişkin enflasyon rakamlarına çevrilmiş durumda. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, konuya ilişkin açıklamasında "Asgari ücretliler, dar gelirliler, enflasyonun altında kalmayacak. Önümüzdeki dönemde de yine çalışmalar böyle yapılacaktır. Artış enflasyonun üzerinde olacak" diye konuştu. 

Peki en düşük memur maaşı ne kadar olacak? Memur 2023 zammı ne kadar olacak? Memur maaşına ne kadar zam gelecek? İşte memur maaşı ile ilgili merak edilen son dakika detayları...
Geri Dön