26 / 05 / 2022

Merkez Bankası kararı sonrası dolarda son durum!

Merkez Bankası kararı sonrası dolarda son durum!

Dolar/TL güne 13,40 seviyelerinde başlarken, Merkez Bankası'nın piyasa beklentilerine paralel faiz kararından sonra döviz kurlarında düşüş meydana geldi.Dolar/TL  yaklaşık 1 haftadır 13,50 bandında işlem görürken, Merkez Bankası kararı öncesinde bulunduğu 13,40 seviyesinden 13,25'lere doğru geriledi. Euro/TL ise 15,25 seviyesinden 15,15'in altında çekildi.

NTV'de yer alan habere göre; dolar endeksi şu sıralarda önceki kapanışa göre yatay seyirle 95,5 seviyesinde işlem görüyor. Euro/dolar paritesi ise yüzde 0,2 yükselişle 1,1370'ten alıcı buluyor.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), yılın ilk toplantısında faiz oranı ne oldu?Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.