Realty World Türkiye, QNB Finansbank’ın gayrimenkul yatırım danışmanı oldu!

Realty World Türkiye, QNB Finansbank’ın gayrimenkul yatırım danışmanı oldu! Realty World Türkiye, QNB Finansbank’ın gayrimenkul yatırım danışmanı oldu!

İki şirket arasında imzalanan anlaşma ile Realty World Türkiye, QNB Finansbank'ın Xclusive+ ve Private Banking üyelerinin gayrimenkul yatırım danışmanlığını yapacak...

Realty World Türkiye, Türkiye’de ve dünyada gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen QNB Finansbank ‘Xclusive+ Bankacılık ve Private Banking üyelerine gayrimenkul yatırım danışmanlığı Anlaşma Realty World Türkiye ve QNB Finansbank arasında anlaşma imzalandı. Sunulacak hizmetten Türkiye’deki QNB Finansbank Private Banking ve Xclusive+ Bankacılık üyeleri yararlanabilecek. Ayrıca üç kıtada faaliyet gösteren QNB’nin bulunduğu ülkelerden Türkiye’ye yatırım yapmak isteyen yabancı müşterilerin Türkiye’deki işlemleri için de Realty World Türkiye emlak ofisleri yatırım danışmanlığı yapacak.

Realty World Türkiye Genel Müdürü Sinan Şerifoğlu anlaşma hakkında bilgi verdi. Şerifoğlu konuyla ilgili şunları söyledi; "Realty World olarak; Türkiye gayrimenkul sektörüne yatırımcı çekmek, ülke ekonomisine katkıda bulunmak ve emlak ofislerimizin gelirlerini artırmak öncelikli hedefimiz. Vereceğimiz üst düzey hizmetle, QNB Finansbank müşterilerine ülkemizin en iyi projelerini sunacağız. Sadece Türkiye’de değil, grup şirketimiz Garanti Koza İnşaat’ın Bulgaristan ve Yunanistan’da da çok kazandıracak projeleri mevcut. Uluslararası bir firma olmanın avantajını yaşıyoruz. Gayrimenkul danışmanlarımız mevzuata ve dil konusuna hakim. Eğitimleri tam. Özellikle yabancı yatırımcının tercihi olan İstanbul, Bursa, Ankara, Antalya, İzmir, Yalova gibi büyük şehirlerde çok güçlüyüz. Türkiye çapında 1500 gayrimenkul danışmanımız, binlerce satılık/kiralık/yatırımlık portföyümüz var"

Şerifoğlu, devlet tarafından yapılan vergi indirimleri ve inşaat şirketlerinin yapmış olduğu çok cazip kampanyalarla Türk yatırımcıya uygun imkanlar sunulduğunu belirtti. Şerifoğlu, yabancı yatırımcılar için ise; döviz piyasasındaki artışın ve vatandaşlık düzenlemelerinin etkili olduğunu söyledi.

Ekim Ayında Yabancılara Yapılan Konut Satışları Arttı

Sinan Şerifoğlu, Ekim ayında satılan konut sayısının bir önceki aya göre yüzde 15, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 19 oranında arttığını söyledi. Şerifoğlu, yabancılara yapılan konut satışlarının ise bir önceki yılın aynı ayına göre yüze 134,4 artarak 6.276 olduğunu belirtti.

Şerifoğlu, "Türkiye gayrimenkul yatırımcısına önümüzdeki dönem için çok güzel fırsatlar sunuyor. QNB Finansbank’ın özel müşterilerinin verilen hizmetten memnun kalması ve yaptığı yatırımdan kazanç sağlaması en büyük amacımız" dedi.