Sakarya’nın en önemli önceliği kentsel dönüşümdür!

Sakarya’nın en önemli önceliği kentsel dönüşümdür!

Adapazarı Belediyesi tarafından yıkımı yapılan riskli binanın bulunduğu bölgeyi inceleyen Başkan Ekrem Yüce, Sakarya’nın en önemli önceliğinin kentsel dönüşüm olduğunu dile getirdi.


Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, kentsel dönüşümün Sakarya’nın en önemli önceliği olduğunu belirtti. Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, Adapazarı Belediyesi’ni ziyaretinde Başkanvekili Behlül Bayrak, Başkan Yardımcıları Hilmi Kızılcık ve Yusuf Özden’le görüşen Başkan Ekrem Yüce, Adapazarı Belediyesi’nin hemen yanında yer alan ve çeşitli kurum ve işletmelerin bulunduğu riskli yapının yıkımına ilişkin bilgiler alarak, Başkan Mutlu Işıksu’nun nezdinde tüm ekibini tebrik etti.

Cesaret ve kararlılıkla kentsel dönüşüm

Yıkımı yapılan riskli yapının şehrin kentsel dönüşüm geleceğine örnek teşkil edeceğini dile getiren Başkan Ekrem Yüce, “Adapazarı Belediyemizi kentsel dönüşüm için attığı bu adım dolayısıyla kutluyorum. Kentsel dönüşüm Sakarya’nın en önemli gerçeği ve önceliğidir. Bu konuda cesaretle, titizlikle ve kararlılıkla hareket etmek, birlikte sorunun çözümü için adımlar atmak durumundayız. Gerek yerel yönetimlerimiz gerekse ilgili bakanlığımız iş birliği ile inşallah kentsel dönüşüm için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Bakanlık onayı sonrası başlayacak

Başkan Ekrem Yüce, Sakarya’nın deprem gerçeğine karşı çalışmaların hızla başlamasının önemiyle ilgili olarak ise, “Şehrimiz deprem kuşağında yer alıyor. 20-30 yıllık periyotlarla da depremler yaşadık. Bu bir afet. Belki önüne geçemiyoruz ancak alacağımız tedbirler, uygulayacağımız modeller ile depreme hazır bir şehir oluşturabiliriz. Bu konuda gereken adımları atmak için harekete geçtik. “Kentsel Dönüşüm Strateji Belgesi ve Afet Riski Tespiti” için bir komisyon oluşturduk ve hazırlanan Strateji Belgesi tamamlanmak üzere. En kısa sürede bakanlığa sunacağız. Sonrasında bakanlığın onaylaması halinde kentsel dönüşüme başlıyoruz.” dedi.

 

Sakarya'da kentsel dönüşüm hazırlıkları son aşamada!