Şehir Kimliği Çalıştayı 8 Ocak'ta Kahramanmaraş'ta!

Şehir Kimliği Çalıştayı 8 Ocak'ta Kahramanmaraş'ta! Şehir Kimliği Çalıştayı 8 Ocak'ta Kahramanmaraş'ta!

Şehir Kimliği Çalıştayı 8 Ocak'ta Kahramanmaraş'ta yapılaca Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa düzenlediği Şehir Kimliği Çalıştayı tanıtım toplantısı; 8 Ocak’ta yapılacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa düzenlediği Şehir Kimliği Çalıştayı tanıtım toplantısı; 8 Ocak’ta, Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde, saat 13:30’da Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın İdris Güllüce’nin katılımıyla gerçekleştirilecek.

Bakan Danışmanı Sayın İbrahim Acar Koordinatörlüğünde gerçekleştirilen Şehir Kimliği Çalıştaylarının 9.’su olacak çalıştayda, Kahramanmaraş Valisi Sayın Mustafa Hakan Güvençer ve Kahramanmaraş Belediye  Başkanı Sayın Fatih Mehmet Erkoç’un da birer konuşma yapması bekleniyor.


Şehir Kimliği Çalıştayı Nedir?


Şehir Kimliği Çalıştayları, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin “Sivas’a, Adıyaman’a, Rize’ye, Düzce’ye Ankara’dan bakmakla olmaz. Nasıl ki tek tip kıyafet her bedene olmazsa; her şehre aynı kimlik olmaz, biz halkımızın ayağına gideriz. Onun görüşüne göre hareket ederiz” diyerek talimat vermesiyle başladı.


Çalıştaylar; şehre, şehirlinin gözünden ve gönlünden bakmak ve şehrin gelecek vizyonunu şehirde yaşayanlarla birlikte belirlemek için düzenleniyor. Yapılacak çalıştaylar 81 ili kapsayacak.

 Çalıştaylarda bakanlık bürokratları; şehrin yerel ve genel siyaset temsilcileri, bürokrasi temsilcileri, sivil toplum temsilcileri, akademisyenler, kanaat önderleri, kültür-sanat ve spor temsilcilerinin yanı sıra şehrin kamuoyu algısının oluşmasında ve gelişmesinde etkili olan “medya” mensupları ile bir araya geliniyor.

Özüne sadık şehirlerin, değişim-gelişim süreçlerinde oluşan fırsatların da değerlendirildiği çalıştaylarda; yuvarlak masa sistemi ve müzakere usulü uygulanıyor.