Şehir planlarını 50-100 yıllık yapacağız!

Şehir planlarını 50-100 yıllık yapacağız! Şehir planlarını 50-100 yıllık yapacağız!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum depremle ilgili dönüşümde kararlı olduklarını belirterek "Sayın Cumhurbaşkanımızın 2012 yılında başlattığı bu seferberliği, bedeli ne olursa olsun, bu dönüşümü gerçekleştireceğiz" diye açıklama yaptı.


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bir dizi temaslarda bulunmak için geldiği Bolu'da,  TOKİ  tarafından inşa edilen Büyük Sanayi Sitesi inşaatında inceleme gerçekleştirdi. Yeni Şafak'ta yer alan habere göre inşaat işini üstlenen firmanın yetkililerinden bilgi alan Kurum, daha sonra sitede dükkan sahibi olacak esnafla bir araya geldi.

Murat Kurum, Bolu'da kentsel dönüşümün yüzde 70 oranında tamamlandığını ifade ederek, "Tüm şehirlerimizde kentsel dönüşümü sürdürüyoruz ve az katlı yatay mimariye uygun projeler gerçekleştirmek istiyoruz. Şehir planlarını 50-100 yıllık yapacağız. Ve bunlar, hakkaniyet çerçevesinde vatandaşların da içinde olduğu planlar olacak. Vatandaşın talebi neyse bu talepler doğrultusunda planları oluşturacağız." dedi. 

Kentsel dönüşümün yanı sıra depremle ilgili dönüşüme de çok önem verdiklerini de sözlerine ekleyen Kurum, "81 vilayetimize depremle ilgili yazı yazdık. Depremle ilgili dönüşümde artık kararlıyız. Sayın Cumhurbaşkanımızın 2012 yılında başlattığı bu seferberliği, bedeli ne olursa olsun bu dönüşümü gerçekleştireceğiz." dedi. 


Murat Kurum: Yılda 300 bin konut dönüşecek!

12 soruda riskli yapı tespiti!