15 / 08 / 2022

Şehit polis Musa Yüce'nin ailesine TOKİ'den ev!

Şehit polis Musa Yüce'nin ailesine TOKİ'den ev!

4 Ocak'ta Diyarbakır'ın Sur ilçesinde düzenlenen hain saldırıda şehit olan Özel Harekat Polisi Musa Yüce'nin ailesine, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla ev verildi.Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 4 Ocak 2016'da şehit olan Özel Harekat Polisi Musa Yüce'nin ailesine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla  TOKİ  tarafından konut tahsis edildi.

 

VALİ, AİLEYİ MAKAMINDA AĞIRLADI

 

Kayseri Valisi Orhan Düzgün, makamında Kayseri'nin son şehidi Musa Yüce'nin eşi Hatice Yüce, çocukları Muhammed Ali ve Zehra, babası Halis Duran Yüce, kardeşleri Adem ve Seyit Yüce ve diğer yakınları ile bir araya geldi. 4 Ocak'ta hain bir saldırıcı sonucu şehadet şerbetini içen ve 5 Ocak'ta Bünyan Büyüktuzhisar Mahallesi'nde dualarla son yolculuğuna uğurlanan Musa Yüce için bir kez daha ailesine başsağlığı dileyen Vali Düzgün, bu cennet vatanın birliği, dirliği ve geleceği için canını feda eden şehitlerimizin emanetleri için ne yapılsa az olduğunu belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda aileye konut tahsis edildiğini ifade etti. Vali Düzgün, şehidin emaneti olan ailesinin devlet olarak her zaman yanlarında olduklarını, peygamberlikten sonra en yüce makama ulaşan şehitlerimizin asıl mükafatını ise Allah katında göreceklerine inandığını söyledi.

 

"ÇOCUKLARIMIZIN BAHTI AÇIK OLSUN"

 

Vali Düzgün, şehidin çocukları Zehra ve Muhammed Ali adına düzenlenmiş olan konut tahsis belgesini şehidin eşi Hatice Yüce'ye takdim ederek, "Kahraman şehidimizi bir kez daha bu vesile ile rahmetle anıyoruz. Allah sizlere ve çocuklarınıza daha başka acılar yaşatmasın. Çocuklarımızın bahtı açık olsun. İnşallah sizlere ve milletimize hayırlı bir evlat olsunlar" dedi.

 

"CUMHURBAŞKANIMIZDAN ALLAH RAZI OLSUN"

 

Şehidin ailesi, "Devletimizden ve bu hayırlı işe vesile olan Sayın Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun" diyerek duygularını dile getirdiler.

 

Şehit polisin öğretmen olan kardeşi Seyit Yüce, zihinsel engelli öğrencileriyle birlikte kardeşinin şehit haberini aldıktan sonra gramofon kağıtlarından yaptığı Türk bayrağını Vali Düzgün'e hediye etti.


VatanHaber Bugün Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı;


DİYARBAKIR'IN Sur ilçesindeki terör saldırısında şehit düşen özel harekat polisi Musa Yüce'nin ailesine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla TOKİ tarafından konut tahsis edildi. Şehidin eşi Hatice Yüce de "Sayın Cumhurbaşkammızdan Allah razı olsun" dedi. 


BugünHaber Yeni Şafak Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı...


Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki terör saldırısında şehit düşen özel harekat polisi Musa Yüce'nin ailesine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla TOKİ tarafından konut tahsis edildi. Kayseri Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Vali Orhan Düzgün, makamında şehit Musa Yüce'nin eşi Hatice Yüce, çocukları Muhammed Ali ve Zehra, babası Halis Duran, kardeşleri Adem, Seyit Yüce ve diğer yakınlarıyla bir araya geldi. Vali tarafından aileye "Konut Tahsis Belgesi"ni takdim edildi. Şehidin eşi Hatice Yüce "Devletimizden ve bu hayırlı işe vesile olan Sayın Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun" dedi. 


Yeni Şafak
Haber Bursa Hakimiyet Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı...Diyarbakır'ın Sur ilçesinde PKK'lı teröristlerin açtığı ateş sonucu ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede 4 Ocak günü şehit olan Özel Harekât Polisi Musa Yüce'nin ailesine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimaüyla TOKI tarafından konut tahsis edildi Kayseri Valisi Orhan Düzgün, makamında Kayseri'nin son şehidi Musa Yüce'nin eşi Hatice Yüce, çocuklan Muhammed Ali ve Zehra, babası Halis Duran Yüce, kardeşleri Adem ve Seyit Yüce ve diğer yakınları ile bir araya geldi Vali Düzgün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimattan doğrultusunda aileye konut tahsis edildiğini ifade etti. Şehidin ailesi, "Devletimizden ve Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun" diyerek duygularını dile getirdiler. Şehit polisin öğretmen olan kardeşi Seyit Yüce, zihinsel engelli öğrencileriyle birlikte kardeşinin şehit haberini aldıktan sonra gramofon kâğıtlarından yaptığı Türk bayrağım Vali Düzgün'e hediye etti. 


Bursa HakimiyetHaber Kayseri Star Haber Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı;


Kayserili şehit Musa Yüce'nin ailesine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla TOKİ tarafından konut tahsis edildi. Evin tapu belgesi şehidin eşine Valilik Makamında Vali Orhan Düzgün tarafından takdim edildi. 


Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki terör saldırısında şehit düşen özel harekat polisi Musa Yüce'nin ailesine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla TOKİ tarafından konut tahsis edildi.Kayseri Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Vali Orhan Düzgün, makamında şehit Musa Yüce'nin eşi Hatice Yüce, çocukları Muhammed Ali ve Zehra, babası Halis Duran, kardeşleri Adem, Seyit Yüce ve diğer yakınlarıyla bir araya geldi. 

Musa Yüce için bir kez daha başsağlığı dileyen Düzgün, cennet vatanın birliği, dirliği ve geleceği için canını feda eden şehitlerin emanetleri için ne yapılsa az olduğunu belirterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda şehidin ailesine konut tahsis edildiğini ifade etti. 


Düzgün, şehidin emaneti olan ailelerin her zaman yanlarında olduklarını hatırlatarak, peygamberlikten sonra en yüce makama ulaşan şehitlerin asıl mükafatı Allah katında göreceklerine inandığını belirtti. 

Şehidin çocukları Zehra ve Muhammed Ali adına düzenlenen "Konut Tahsis Belgesi"ni şehidin eşi Hatice Yüce'ye takdim eden Düzgün, "Kahraman şehidimizi bir kez daha bu vesile ile rahmetle anıyoruz. Allah sizlere ve çocuklarınıza daha başka acılar yaşatmasın. Çocuklarımızın bahtı açık olsun. İnşallah sizlere ve milletimize hayırlı bir evlat olsunlar" sözlerine yer verdi. 


Şehidin eşi Hatice Yüce de "Devletimizden ve bu hayırlı işe vesile olan Sayın Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun" dedi. Şehidin öğretmeni kardeşi Seyit Yüce, zihinsel engelli öğrencileriyle kardeşinin şehit haberini aldıktan sonra yuvarlama tekniğiyle gramofon kağıtlarından yaptığı Türk Bayrağı çalışmasını Vali Düzgün'e takdim etti. PKK'lı teröristlerin Sur'da açtığı ateş sonucu ağır yaralı hastaneye kaldırılan Yüce, 4 Ocak 2016'da tedavi gördüğü hastanede şehit olmuştu.    


Kayseri Star Haber