Sevindikli Kültür Merkezi'nin temeli atılıyor!

Sevindikli Kültür Merkezi'nin temeli atılıyor! Sevindikli Kültür Merkezi'nin temeli atılıyor!

Birçok yapı inşa eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Körfez Sevindikli Köyü’nde de kültür merkezi yapacak. Körfez Sevindikli Köyü’ndeki kültür merkezinin temel atma töreni 2 Ekim Cuma günü saat 14.00’te gerçekleştirilecek.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, köylerde yaşam standartlarını yükseltmek için çalışmalarını sürdürüyor. Köylerde muhtarlık binaları tadilatı, sosyal tesis, çok amaçlı salonlar gibi birçok yapı inşa eden Büyükşehir Belediyesi, Körfez Sevindikli Köyü’nde de kültür merkezi yapacak. Körfez Sevindikli Köyü’ndeki kültür merkezinin temel atma töreni 2 Ekim Cuma günü saat 14.00’te gerçekleştirilecek.3.351 METREKARE ALAN ÜZERİNE KURULACAK


Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, köylerde ihtiyaç duyulan yapıları vatandaşların hizmetine sunuyor. Bu doğrultuda Körfez Sevindikli Köyü’nde 3.351 metrekare alan üzerinde yapılan kültür merkezi, toplam bin 212 metrekare kullanım alanına sahip olacak. Tek katlı olarak inşa edilecek yapının 16 araçlık otoparkı da bulunacak.
432 METREKARE DÜĞÜN SALONU


Temel çalışmaları başlandığı kültür merkezi, düğün salonu, fuaye, sahne, gelin odası, ofis, mescit, tuvaletler, 2 adet sınıf, öğretmen odası, çay ocağı, sistem odası, mutfak ve terastan oluşacak. Düğün salonu 432 metrekare alana sahip olacak.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi