Sibel Özdemir'den Kanal İstanbul açıklaması!

Sibel Özdemir'den Kanal İstanbul açıklaması! Sibel Özdemir'den Kanal İstanbul açıklaması!

Meclis’te Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerinde Kanal İstanbul eleştirileri gündeme geldi. Muhalefet milletvekilleri, “Tüm Türkiye karşı, ya kanal ya İstanbul… Vazgeçin bu projeden” eleştirisini yaptı. CHP İstanbul Milletvekili Sibel Özdemir de konuya ilişkin konuştu.Meclis’te Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerinde Kanal İstanbul eleştirileri gündeme geldi. Muhalefet milletvekilleri, “Tüm Türkiye karşı, ya kanal ya İstanbul… Vazgeçin bu projeden” eleştirisini yaptı. 
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, "Kanal İstanbul için, İstanbul Belediye Başkanı konuşmayacak da, kim konuşacak? Kanarya sevenler derneği başkanı mı konuşacak? Kanal İstanbul 2021 bütçesinde yok, 2020 bütçesinde de yoktu. MGK kararı da yok, TBMM'den alınmış bir karar da yok. O zaman nasıl devlet projesi oluyor? Katar devletinin projesi mi? Çünkü Katarlılarla yürüyorsunuz" diye konuştu.

134 MİLYON TARIM ALANI

Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göre; CHP İstanbul Milletvekili Sibel Özdemir de Kanal İstanbul'un yapılacağı alanın tarım bölgesi olduğuna ve su kaynaklarının zarar göreceğine vurgu yaptı. Özdemir, "134 milyon metrekare tarım alanı yok olacak. bu olacak iş değil" açıklamasında bulundu. 

Kanal İstanbul projesinden vazgeçilmesi söz konusu değil!

Ekrem İmamoğlu'ndan Kanal İstanbul soruşturması çıkışı!