28 / 05 / 2022

Şişecam Düzcam Avrupalı mimarlarla buluştu!

Şişecam Düzcam Avrupalı mimarlarla buluştu!

Şişecam Düzcam, Yunanistan'da gerçekleşen Share Atina 2019'da Avrupalı mimarlar ve mühendislerle buluştu.Şişecam Düzcam, Yunanistan'da düzenlenen Share Atina 2019'a katılıp, Avrupalı mimarlar ve mühendislerle bir araya geldi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; şirket tarafından yapılan açıklama kapsamında Şişecam Düzcam, 12 ülkeden yaklaşık 3 bin Avrupalı mimarın katılımıyla düzenlenen Share Uluslararası Mimarlık ve Mühendislik Forumu’nun son etkinliği olan Share Atina 2019'a katılım gösterdi.

Şişecam Düzcam, 30 yıldan fazla zamandır, düzcam, ayna, lamine cam, temperlenebilir kaplamalı cam başta olmak üzere geniş ürün gamı ile Yunanistan pazarında cam sektörüne hizmet veren ve ülkede yüzde 50'nin üzerinde pazar payı bulunuyor.

Etkinliğe konuşmacı olarak katılan Avrupa'nın önde gelen mimarları inovatif projelerini ve mimari yaklaşımlarıyla ilgili paylaşımda bulundu.

Konferansta, Şişecam Düzcam'ın sürdürülebilirlik yaklaşımı, pazara sunulan yeni kaplamalı ürünleri ve referans projelerini kapsayan New Technologies in Facade Design sunumu; mimar, cephe danışmanı, cephe firmaları ve mimarlık öğrencilerinden meydana gelen 300'e yakın sektör temsilcisine anlatıldı.

Etkinlikte meydana getirilen fuaye alanında sergilenen Şişecam Düzcam'ın yenilikçi ürünleri, aralarında Avrupa'dan cam özelinde mimari projeleriyle ödül almış ünlü mimar ve mühendislerin de yer aldığı katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördü.

Etkinliğe mimarlık ofisleri Zaha Hadid Architects ve MVRDV, İspanyol mimar Francisco Mangado, Avusturyalı mimar Dietmar Eberle, Yunan mimar Vasilis Sgoutas sunumlarıyla katılıdı. Türkiye'den Melike Altınışık Şişecam Düzcam ürünleriyle hayata kavuşan İstanbul Radyo ve TV Kulesi projesinin katılımcılarına anlatıldı.