Sitelerde kiralama ve taşınmalar durduruldu!

Sitelerde kiralama ve taşınmalar durduruldu! Sitelerde kiralama ve taşınmalar durduruldu!

Koranavirüsün ardından Türkiye'de de olağanüstü önlemler alınıyor. Bu kapsamda ortak alanlarda sınırlamaya yapıldı ve sitelerin ortak kullanım alanları sınırlandırıldı.



Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsle mücadelede oturanların sağlığı için sitelerde tedbirler alındı.

4.500 konut içi hizmet sunan MŞ Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Özant, hizmet ettikleri sitelerde kiralamaları ve taşınmaları durdurduklarını açıkladı.

MŞ Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Özant koranavirüs salgını nedeniyle gerçekleştirdikleri çalışmaları şöyle anlattı: “Tüm dünyada etkisini gösteren koronovirüs salgını için pandemi ilan edildi. Bu kapsamda site yönetimlerinin önemi anlaşılmış görev sorumlulukları artmıştır. Sokağa çıkma yasaklarının etkili olduğu günlerde ortak alanlarının kullanılmaması ve site sakinlerinin normal günlerde de kendini izole ettiğini açıkça söyleyebiliriz.”

MŞ YAPI Yönetim kurulu Başkanı Şahin Özant profesyonel yönetim hizmetleri sunan sitelerde kiralama ve taşınmalarını durdurduklarını açıkladı.
 
Ortak kullanım alanları kapatıldı!

Sosyal tesisi bulunan sitelerde, fitness, hamam, sauna, buhar odası gibi bölümler hizmete ara verirken, site açık hava alanlarında bulunan ortak kullanım noktaları çardaklar, oturma bankları ve tüm oyun gruplarının tamamı kullanıma kapatıldı.
 
Hijyen Programı oluşturuldu!

Periyodik olarak gerçekleşen rutin temizlik programı yoğun programa dönüştürüldü.Temizlik personellerine hijyen eğitimi verildi. Çalışmalarında maske ve elpen kullanımı zorunlu hale getirildi.
 
Temas noktaları dezenfekte ediliyor!

Blok kapıları, asansörler ve blok içi gibi yoğun kullanım alanları dezenfekte ediliyor.  Ayrıca her gün kapı kolları, posta kutuları, asansör kapı kolları ve asansör tuşları gibi sıklıkla kullanılan noktalarda buharlı temizlik cihazları ile detaylı temizlik yapılıyor.
 
Çöp kutuları yıkanıyor...
 
Çöp alma sıklığının arttırıldığı toplu konutlarda, çöp kutuları her gün çöplerin toplanmasının ardından fırçalı köpüklü su ile yıkanıyor, basınçlı su ile durulanıyor.
 
Sakinler virüse karşı bilinçlendiriliyor...
 
Virüse karsı sakinler afişler, SMS ve sosyal medya paylaşımları ile bilgilendiriliyor.
 
65 yaş üstünün ihtiyaçlarını Site Yönetimi karşılıyor!

Sokağa çıkması sınırlandırılan 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunanlar Site Yönetimine haber vererek ihtiyaçlarının alınmasını sağlayabiliyorlar.

Sitelerde alınan koronavirüs önlemleri!

Sitelerde yaşayanlar dikkat! Aidatlar düşecek mi?