Sitelerde alınan koronavirüs önlemleri!

Sitelerde alınan koronavirüs önlemleri! Sitelerde alınan koronavirüs önlemleri!

Türkiye'de etkisini gösteren koronavirüs için her alanda önlemler alınmaya devam ediyor. Büyük konut sitelerinde de önlemler kapsamında, spor salonu ve kafeteryalar kapatıldı ve girişlere dezenfektanlar koyuldu...İstanbul’da bulunan ve binlerce kişinin yaşadığı büyük sitelerde de tedbirler alınıyor. Site sakinlerinin toplu halde bulunduğu kuaför, spor salonu ve kafeteryalar için kapatma kararı alındı. Bina girişlerine ise el dezenfektanları konuldu.

Posta Gazetesi'nde yer alan habere göre; Anadolu’nun pek çok köyünden büyük haneye sahip büyük sitelerde binlerce kişi bulunuyor. İstanbul Halkalı’da 2 bin 300 dairenin olduğu ve 9000 kişinin yaşadığı bir sitede ise koronavirüs tedbirleri alındı. Bu kapsamda çocuk oyun alanları, asansörlerde düzenli olarak dezenfekte işlemleri yapılıyor. Öte yandan site sakinlerinin toplu halde bulunduğu kuaför, spor salonu ve kafeteryalar kapatıldı. Yüzlerce kişinin giriş çıkış yaptığı blok önlerinde ise el dezenfektanları koyuldu.

Sitenin yönetim kurulu başkanı Şenol Dinççi , “2300 daire ve 9000 komşumuz var. Site içerisinde kuaför, restoran, kafe var. Bu iş yerlerini İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge ile kapattık. Restoran ve kafeler paket servis yapmaya başladı. 65 yaş üstü yalnız yaşayan komşularımızın da marketle yaptığımız işbirliği sonucunda siparişleri evlerine götürülüyor” diye konuştu.

İhtiyacı olana ulaştırıyorlar

Site sakinlerinden 60 yaşındaki Mürüvet Yıldız ise bu süreçte çok dikkatli olduğunu ifade ederek, “Evde 87 yaşında annem var. Onu hiç dışarı çıkarmıyoruz. Ben de site içerisinde yürüyüş yapıyorum. Site dışına çıkmıyorum. Alışverişimi de site içerisinde yapıyorum. Eşim de 65 yaş üstü o da çıkamıyor. Bugün oğlumla ben gideceğiz alışverişe. Bu süreçte insanlar birbirine eskisi gibi yanaşmıyor. Dün çok tatlı bir çocuk bana doğru geliyordu ‘bana doğru gelme’ demek zorunda kaldım. Bizler risk grubunda olduğumuz için daha çok dikkat etmeliyiz” şeklinde konuştu.